Veľkolepá The Grand Retro Show na Zámku Vígľaš

Publikovan: 01.09, 2017    Tma: 

Tento rok opäť ožil zámocký hotel The Grand Vígľaš netradičným podujatím v podobe The Grand Retro Show. V sobotu 12. 8. 2017 si mohli všetci návštevníci zámku vychutnať Retro módnu prehliadku, výstavu historických vozidiel a oceňovanie tých najkrajších - Concours d Elegance. Vozidlá absolvovali vyhliadkovú jazdu do Banskej Bystrice a svoje predstavenie zakončili o 13.00 na vígľašskom zámku. V podvečerných hodinách celá show vyvrcholila koncertom skupiny Slovak Tango so slávnymi evergreenmi slovenskej populárnej scény. Informovala o tom marketingová manažérka hotela Katarína Lenhardtová.

The Grand Retro Show

"Hotel The Grand Vígľaš prináša počas roka hneď niekoľko akcií pre ubytovaných hostí i jednodňových návštevníkov zámku. Jednou z najväčších je práve The Grand Retro Show, kedy zámok ožil počas prehliadky historických vozidiel a módnej prehliadky. Tento rok automobily začali svoju vyhliadkovú jazdu do Banskej Bystrice o 9.00, kde po príchode zotrvali na Námestí SNP až do 11.30. Následne sa presunuli priamo na náš zámok do Vígľašu. Medzi 13. až 14. hod. sa v priestoroch zámockého nádvoria bude konala výstava vozidiel a o 15.30 hod. slávnostné oceňovanie tých najkrajších (Concours d?Elegance). To však ale ani zďaleka nie je všetko. Najmä dámy určite potešil Retro módna prehliadka. Agentúra SAKMARPRO pripravila netradičnú vintage fashon show zloženú s autentických kostýmov, originálnych doplnkov v sprievode Janky Dekánkovej, ktorá je nielen skvelou speváčkou, herečkou a pedagogičkou, ale je zároveň považovaná za špičkovú znalkyňu módy a životného štýlu 20. až 40. rokov minulého storočia," pozýva K. Lenhardtová.

Celá show bola zakončená tombolou a koncertom skupiny Slovak Tango

Dodáva, že celá show bola zakončená tombolou a koncertom skupiny Slovak Tango. Tvoria ju mladí a študovaní hudobníci, ktorí sa zameriavajú na interpretáciu slovenskej populárnej piesne 30. až 50. rokov 20. storočia. Prinášajú poslucháčom slávne evergreeny slovenskej populárnej scény z dielní Gejzu Dusíka, Pavla Čádyho, Pavla Braxatorisa, Dušana Pálku, ktoré preslávili vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Melánia Olláryová, či Jozef Kuchár a iní. 

Martin Mladoň, spoluorganizátor celého podujatia k tomu dodáva: "Divákom sme chceli ukázať techniku a módu z medzivojnového obdobia, preto sa aj všetky posádky obliekli do dobového oblečenia. Návštevníci sa mohli pri vozidlách odfotografovať, porozprávať s majiteľmi o histórii či priebehu renovácie ich vozidiel." Akciu na Námestí SNP v meste pod Urpínom spestril moderátor, p. Kollár, kurátor Slovenského technického múzea v Košiciach, ktorý divákom predstavil jednotlivé vozidlá.

Hotel spája stredovekú atmosféru so špičkovými službami

Zámocký hotel The Grand Vígľaš s poskytovaním wellness služieb je symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku. Je výnimočným historickým miestom, ktorý spája stredovekú atmosféru so špičkovými službami štvorhviezdičkového hotela. Vnútorné priestory zámku si môže pozrieť každý záujemca so sprievodom  a odborným výkladom v určených časoch. V rámci prehliadok zámku, návštevníci môžu vidieť aj zbierku zbraní v rytierskych sálach a na chodbách, alebo obchod so suvenírmi spolu s výstavou fotografií z rekonštrukcie na vstupnom nádvorí. Hotel neustále rozširuje kvalitu služieb, pribúdajú interiérové doplnky, fresky, historické zbrane a aktuálne aj poľovnícke trofeje.

Viac informácií je na www.grandviglas.com


Chcete uverejni tto sprvu na Vaej strnke ? Pouite nasledovn kd.

Autor: admin
 

Hodnotenie lnku

Priemern hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvote poet hviezdiiek:

Vynikajci
Vemi dobr
Dobr
Priemern
Zl

Monosti

Vytvoil Webdesign Dra-go.cz

as potrebn k spracovaniu strnky 0.04 seknd