Hlasujte aj vy za svojho favorita na ocenenie Drevostavba roka 2017

PublikovanÚ: 05.04, 2018    TÚma: 

Jednou zo 14 nominovaných stavieb na získanie ocenenia┬áDrevostavba roka 2017,┬áje aj Rodinn├Ż dom Ratkovce, ktor├Ż postavila firma M-House, s. r. o., Bratislava. Siedmy ro─Źn├şk tejto sú┼ąa┼że pre ─Źlenské spolo─Źnosti Sekcie drevostavieb vyhlásil Zväz spracovate─żov dreva SR (SD ZSD SR) a┬ájej v├Żsledky vyhl├ísi odborn├í porota na ve─żtrhu CONECO - RACIOENERGIA - PASÍVNE DOMY - DREVOSTAVBY - VODA 2018 na ├║vod podujatia 11. 4. 2018.┬áNominovan├ę stavby si mô┼że verejnos┼ą pozrie┼ą na┬áwww.drevostavby-zsdsr.sk┬áa v pripravovanom┬áDrevárskom magazíne 3/2018.

Sú┼ąa┼ż bude, ako v predchádzaj├║cich rokoch, odborn├í i laick├í

Laická verejnos┼ą mô┼że hlasova┼ą nielen na internete, ale aj priamo na ve─żtrhu┬áN├íbytok a Bývanie 2018┬áv Nitre (13. ? 18. 3. 2018)┬áv pavilóne N, ktor├Ż bude aj v tomto roku koncipovan├Ż ako┬áPavil├│n slovensk├Żch v├Żrobcov n├íbytku a modern├Żch drevodomov. Hlasovanie bude mo┼żné aj na ve─żtrhu┬áCONECO - RACIOENERGIA -PASÍVNE DOMY - DREVOSTAVBY - VODA 2018,┬áv d┼łoch 11. a┼ż 14. 4. 2018, v bratislavskej Inchebe.

Zástupky┼ła zhotovite─ża stavby v┬áRatkovciach, Ing. Petra Jakubov├í z┬áfirmy M-House hovorí: "Pozývame v├ís na obe v├Żstavy kde v├ís radi┬á priv├ştame v┬ána┼íich priestoroch a pomô┼żeme zodpoveda┼ą v┼íetky ot├ízky t├Żkajúce sa drevostavieb.┬á Na v├Żstave N├íbytok a┬áB├Żvanie a┬áModerné Drevodomy do Nitry, n├ís n├íjdete v are├íli Agrokomplexu, Pavilón N, st├ínok ─Ź. 16 a┬ána v├Żstave Coneco v┬áBratislave sa budeme nach├ídza┼ą v┬áHale B2, ─Ź├şslo st├ínku 304."

K rodinnému domu v Ratkovciach kandidujúcemu na ocenenie┬áDrevostavba roka 2017 P.Jakubová uviedla: "Ide o bungalov so sedlovou strechou, ktorý je uk├í┼żkou modern├ęho prevedenia tradi─Źn├ęho architektonick├ęho ┼ít├Żlu. Autorkou projektu je Ing. arch. Zuzana Kram├írov├í. Dom v┬áRatkovciach m├í zastavan├║ plocha 173,90 m2 a ├║┼żitkov├║ a┬ávykurovan├║ plochu 145,60 m2. Pôdorysn├ę rozmery s├║ roz┼ííren├ę o ve─żkorys├ę prestre┼íenie terasy a parkovacieho st├ítia. Kompoz├şcia stavby a jej situovanie vhodne zapad├í do okolit├ęho prostredia. Rodinn├Ż dom bol navrhnut├Ż ako ┼ítvorizbov├Ż. Jednoduch├Ż p├┤dorys ozvl├í┼ít┼łuje netradi─Źn├í dispoz├şcia a zv├Żraz┼łuje jedine─Źn├í kombin├ícia r├ímovej kon┼ítrukcie a poh─żadov├Żch CLT panelov pou┼żit├Żch v interi├ęri. Stavba bola realizovan├í ako certifikovan├í dif├║zne otvoren├í kon┼ítrukcia s pou┼żit├şm ekologick├Żch drevovl├íknit├Żch a konopn├Żch izol├íci├ş. V interi├ęri je mo┼żn├ę vidie┼ą priznan├ę tr├ímy stre┼ínej kon┼ítrukcie v kombin├ícii s na mieru stavanou hlinenou pecou, ktorej s├║─Źas┼ąou s├║ odpo─Źinkov├ę miesta na sedenie. V─Ćaka kombin├ícii sedlovej strechy a rozsiahlej terasy ┼ąahaj├║cej sa pozd─║┼ż domu stavba p├┤sob├ş majest├ítne a dokonale zapadne do vidieckeho prostredia."

Firma M-House, s. r. o., je dlhodobým v├Żrobcom drevodomov, pri stavbe ktor├Żch vyu┼żíva certifikovan├Ż difúzne otvoren├Ż systém s┬ápou┼żit├şm drevovláknit├Żch, konopn├Żch izol├íci├ş v┬ákombin├ícii aj s┬áhlinen├Żm syst├ęmom interi├ęrov├Żch omietok a┬áakumula─Źn├Żch stien z┬ánep├ílen├Żch hlinen├Żch teh├íl v┬áinteri├ęri. Zamestnanci firmy M-House pre┼íli ┼íkoleniami In┼ítit├║tu pre pas├şvne domy IEPD a┬ás├║ aj dr┼żite─żmi prest├ş┼żneho Certitik├ítu Certified Passive House Designer ude─żovan├ęho In┼ítit├║tom v┬áDarmstadte.

Hlasova┼ą za nominovaný drevom od M-Housu mô┼żete tu: M-House, s. r. o., Bratislava: rodinný dom Ratkovce, autor projektu Ing. arch. Zuzana Kramárov├í

Ka┼żdý, kto sa zapojí do internetového hlasovania alebo odovzdá svoj hlas na l├şstku na v├Żstav├ích, bude zaraden├Ż do ┼żrebovania o hodnotn├ę ceny.

─Äal┼íie informácie sú na: www.mhouse.sk, email:┬áinfo@mhouse.sk,┬á

Viac o┬ávýstavách, kde mô┼żete nav┼ítívi┼ą st├ínky M-House: http://www.agrokomplex.sk/vystavy/nabytok-a-byvanie-2018/.

http://www.incheba.sk/vystavy/coneco-racioenergia-14034.html?page_id=14034

 

 


Chcete uverejni╗ t˙to sprßvu na Va╣ej strßnke ? Poużite nasledovnř kˇd.

Autor: admin
 

Hodnotenie Ŕlßnku

PriemernÚ hodnotenie: 0
Hlasov: 0

ZvoÁte poŔet hviezdiŔiek:

Vynikaj˙ci
VeÁmi dobrř
Dobrř
Priemernř
Zlř

Możnosti

Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.04 sek˙nd