Media Info Servis

Na Zámku Vígľaš bola konferencia Sociálna a environmentálna zodpovednosť
Publikovan: Streda, 29.11. 2017 - 22:52:55
Vec:


V stredu 22. novembra 2017 sa konala v hoteli The Grand Vígľaš konferencia Sociálna a environmentálna zodpovednosť - nové prístupy a technológie. Organizoval ju Viglas forum 21 for sustainable development Na konferencii odznejú zaujímavé informácie o nových environmentálnych technológiách. Napríklad spoločnosť GLORIN GROUP, pôsobiaca v tejto oblasti, predstaví Blue box techology - pyrolýzne spracovanie komunálnych odpadov a Green box technology - materiálové a energetické zhodnotenie komunálnych odpadov. Informuje o tom Mário Benčič, člen správnej rady nadácie Viglas forum 21.


Komunikačná platforma pre verejný dialóg medzi všetkými zainteresovanými stranami

"Program konferencie bol skutočne bohatý. Ďalšou spoločnosťou, ktorá vystúpila na konferencii a predstavila svoje aktivity a technológie v oblasti výroby bio-hnojiva, bol GLENWOOD - ET. Výrobou a predajom biologických hnojív sa zaoberá aj spoločnosť BIOGREEN. Na tému Obehové hospodárstvo ako príležitosť pre udržateľný ekonomický rozvoj a Trvalo udržateľný rozvoj miest  prednášal ENVIROS GROUP. Ďalšie prednášky sa venovali témam Sociálnej zodpovednosti a zariadeniam pre seniorov, riešeniu čistenia odpadných vôd v malých obciach (ASIO SK), novým spôsobom zaistenia bezpečných dodávok pitnej vody (HUTIRA) a termoizolačným nástrekom (RIVER POWER)," približuje M. Benčič.

Viglas Forum 21 sa stalo východoeurópskym centrom FORO SORIA 21 PARA EL DESAROLLO SOSTENIBLE. Vytvorili ho Daniel Rekitar barón von Viglas a Amalio de Marichalar y Saenz de Tejada, gróf Ripalda, s cieľom vyvinúť úsilie vo všetkých oblastiach trvalo udržateľného rozvoja vytvorením štvorrozmernej (4D) komunikačnej platformy pre verejný dialóg medzi všetkými zainteresovanými stranami: mestami, politikmi, podnikmi, univerzitami, novými vedeckými technológiami. Táto 4D komunikačná platforma pozostáva zo štyroch základných  pilierov. Kultúrny, ktorý je základom tvorby Viglas Forum 21 a spája viac ako 25 rokov úsilia v historických projektoch ako Numancia a Viglas Castle Reconstruction a tiež environmentálny, sociálny a ekonomický pilier. V každom štvrťroku sú plánované špecializované konferencie o všetkých uvedených témach/pilieroch.Tento lnok si mete preta na webe Media Info Servis
http://www.mediainfoservis.sk

Tento lnok njdete na adrese:
http://www.mediainfoservis.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=4258