AKTUÁLNE SPRÁVY


Kult├║ra


V┬ábudove Centra vo─żného ─Źasu (CV─î) na Ulici K. Novack├ęho v┬áPrievidzi, v ┬ápiatok 19. apríla 2024, vyvrcholil 21. ro─Źn├şk projektu EKOROK s┬áNestl├ę. Závere─Źn├í prezent├ícia a vyhodnotenie sa konali pri pr├şle┼żitosti D┼ła Zeme. Do tohtoro─Źnej t├ęmy Les - miesto z├ízrakov sa zapojilo viac ako 3000 ┼żiakov ┼ítyroch prievidzských z├íkladn├Żch a┬ádvoch z├íkladn├Żch ┼íkôl s┬ámaterskou ┼íkolou. Na vyhodnoten├ş sa zú─Źastnil z├ístupca prim├ítorky Prievidze Norbert Turanovi─Ź,┬áriadite─ż z├ívodu Nestl├ę v┬áPrievidzi Du┼ían ─Äurd├şk a ┼ípecialista pre environment├ílne z├íle┼żitosti┬á┬áNestlé Prievidza Martin Trágor.

Jar je ako stvorená na výlety a┬áv├Żlety sú ako stvorené na konzum├íciu iónov├Żch n├ípojov. Ide├ílny objem takejto pitnej d├ívky je ┼ítvr┼ą litra.┬á┬áPráve 0,25 l m├í sympatické plechovkov├ę balenie svetozn├ímej miner├ílnej vody Vincentka, ktor├í je dokonale prírodným produktom. Je to pozostatok tre┼ąohorn├ęho mora pod Luha─Źovicami, ktor├ę sa prediera zo zemsk├Żch hlb├şn obohaten├ę oxidom uhli─Źit├Żm a┬áprvkami zem├şn, ktor├ę cestou rozpú┼í┼ąa. V├Żsledn├Ż koktail namie┼ían├Ż pr├şrodou je zdrav├Ż a┬á┼ípecifick├Ż chutn├Ż, hlavne pre t├Żch ─Źo si na┼ł zvykli.

Antverpská deklar├ícia a jej výzva na prijatie Európskej priemyselnej dohody zaznamenali pozoruhodn├Ż n├írast podpory, ke─Ć dosiahli 1000 podporovate─żov vedúcich predstavite─żov podnikate─żskej sféry spolo─Źností, zdru┼żen├ş a odborov├Żch organiz├íci├ş zastupuj├║cich 25 odvetv├ş v celej Eur├│pe, ─Źo je historick├Żm prejavom jednoty.┬áTisíc organizáci├ş spolo─Źne vyzýva l├şdrov EÚ, aby podporili ekonomické zdôvodnenie investovania v Európe prostredn├şctvom Eur├│pskej priemyselnej dohody.

Viete kto si naj─Źastej┼íie zaobstaráva slne─Źné kolektory? Ak tipujete, ┼że sú to majitelia rodinných domov, nem├Żlite sa. Ak tipujete, ┼że s├║ to tí, ─Źo maj├║ ekologick├ę zm├Ż┼í─żanie, nem├Żlite sa. Ak tipujete, ┼że s├║ to t├ş, ─Źo chc├║ najviac u┼íetri┼ą na prev├ídzke dom├ícnosti, nem├Żlite sa. Ale najviac sa nepom├Żlite, ak si tipnete, ┼że s├║ to t├ş, ─Źo chc├║ vyu┼żi┼ą podporu na ich obstaranie ─Źi u┼ż formou pouk├í┼żok, alebo dot├íci├ş od ┼ít├ítu.

Vincentka vydr┼żala v┬ápodzemí Luha─Źov├şc ako zbytková morsk├í voda od tre┼ąohôr (eocén) desiatky miliónov rokov. Je predpoklad, ┼że pri ┼íetrnom ─Źerpan├ş v┬ásúlade s┬ánormou, sa z├ísoby tak skoro nevy─Źerpaj├║ a┬áe┼íte stovky rokov┬á┬ábude spo─żahlivo navraca┼ą zdravie a┬áposil┼łova┼ą imunitu ─Ćal┼íím generáci├ím. Aj v┬áuzavretých obaloch vydr┼ż├ş Vincentka ist├Ż ─Źas, pod─ża toho o┬áak├Ż obalov├Ż materi├íl a┬ápodmienky skladovania ide. Najkrat┼íiu lehotu spotreby m├í Vincentka v┬áplechovkovom obale - 6 mesiacov. V┬ápr├şpadne ─Ćal┼í├şch v├Żrobkov sa z├íru─Źn├í lehota predl┼żuje a┬ánajviac vydr┼ż├ş Vincentka vo f─ża┼íi (sklenen├Ż tmav├Ż obal) s┬áobjemom 0,7 l a┬áto a┼ż 2 roky.┬á

Ani v najnáro─Źnej┼íích ─Źasoch Bardejovské Kúpele, a.s. nezab├║dali na svojich klientov┬á┬áa┬áich kultúrne vy┼żitie. Podarilo sa im overené tradície zachova┼ą a┬áaj v┬ároku 2024 si naplánovali usporiadanie svojich┬ánosných podujat├ş: Po┼żehnanie miner├ílnych prame┼łov, promen├ídne koncerty,┬áBardejovsk├ę k├║pe─żn├ę dni, v├Żstavy kvetov, Al┼żbet├şnsky de┼ł, K├║pe─żn├║ dychovku a┬á┬áHorno┼íari┼íský vínny festival. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovsk├Żch Kúpe─żov, a.s.,┬á┬áTamara ┼áatanková.

Spolo─Źnos┼ą THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., ktorá je jedným z najv├Żznamnej┼íích svetov├Żch v├Żrobcov sol├írnych kolektorov, pravidelne prezentuje svoje v├Żrobky na zahrani─Źn├Żch trhoch i dom├ícej pôde. Od┬ároku 2023 v┬ánemecky hovoriacom zahrani─Ź├ş vystavuje v┬áspolo─Źnom st├ínku so svojou rakúskou materskou firmou Hargassner. Ani v┬ároku 2024 nevynechal ako vystavovate─ż v spolupr├íci Hargassnerom, v d┼łoch 6 a┼ż 10 marca, ve─żtrh ├║spor energie Energiesparmesse Wels. ─Äal┼íie prest├ş┼żne podujatie - ve─żtrh sanit├írnej a stavebnej techniky IFH Norimberg ho e┼íte len ─Źak├í, a to v d┼łoch 23.-26.apr├şla 2024. Okrem toho sa ┬áTHERMO|SOLAR predstavil i prostredn├şctvom svojho partnera v ─îR 5. a┼ż 8.marca 2024 na medzin├írodnom ve─żtrhu┬á┬átechnických zariadení budov Aquatherm Praha 2024. Informuje o┬átom Alfréd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Tr┼żby v odvetví chemického a farmaceutick├ęho priemyslu SR sa┬á┬ávlani medziro─Źne zní┼żili o┬á21%, ke─Ć poklesli z┬á14,691 mld. EUR v┬ároku 2022 na 11,658 mld. EUR v┬ároku 2023. Stalo sa tak v dôsledku┬á┬ápoklesu odbytových cien, ktoré predov┼íetk├Żm v odvetví rafin├ęrskych produktov zaznamenali v├Żrazn├Ż pokles tr┼żieb a┬áto o┬á27 %. Pokles tr┼żieb je v┼íak zaznamenan├Ż takmer v ka┼żdom odvetv├ş, okrem odvetvia farmaceutická v├Żroba, kde tr┼żby boli vy┼í┼íie pribli┼żne o┬á13 %. Tr┼żby pritom najviac poklesli v┬ápododvetv├ş plasty v┬áprim├írnej forme a┬áto a┼ż o┬á60 %. Nepriaznivo sa pod v├Żsledky podp├şsala medzin├írodn├í nestabilita, infla─Źn├ę pohyby, ale aj pokles pridanej hodnoty o┬á14 % pri súbe┼żnom raste miezd o┬á8 %. Informoval o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zväzu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

Najsilnej┼íí a najvýznamnej┼í├ş pe─żov├Ż alergén je breza. Spo─żahlivo v┼żdy udrie na jar a┬ájej vrchol b├Żva v┬áprvej polovici apr├şla. Priebeh pe─żovej alergie v┼íak zna─Źne závis├ş od po─Źasia. Tohtoro─Źn├ę rekordne tepl├ę po─Źasie vo febru├íri ur├Żchlilo n├ístup jari a┬ákvitnutia rastl├şn a┬áto aj viac ako dva t├Ż┼żdne. Ak je v┬á─Źase kvitnutia brezy chladnej┼íie a viac pr┼í├ş, priebeh alergie b├Żva miernej┼í├ş, preto┼że v┬áovzdu┼í├ş je menej pe─żov├Żch z┼Ľn. Naopak slne─Źn├ę a tepl├ę po─Źasie sa podpisuje pod z├íva┼żn├ę alergick├ę pr├şznaky - slzenie o─Ź├ş, opuchnutie tv├íre, ale aj upchatie dut├şn a siln├ę v├Żtoky hlienu. Vtedy je potrebn├ę u┼ż├şva┼ą lieky predp├şsan├ę alergológom, ale aj pom├íha┼ą si Vincentkou.

Bardejovské Kúpele, a.s., v┬ápriebehu roka s├║stre─Ćuj├║ svoje slu┼żby v┬ádvoch najvä─Ź┼íích hoteloch - ┼ítvorhviezdi─Źkovom Alexandrovi a┬átrojhviezdi─Źkovom Ozóne. Postupne, ako od za─Źiatku roka prib├║daj├║ hostia, otváraj├║ pre nich nov├ę kapacity, ktor├ę boli sez├│nne utlmen├ę. Aj tento rok mali v mesiacoch janu├ír a febru├ír 2024 otvorený hotel Oz├│n a hotel Alexander, od 23.febru├íra 2024 otvorili hotel Al┼żbeta a┬á┬áod 1.marca 2024 otvorili aj vilku Fontána. V┬átomto roku je vývoj obsadenosti porovnate─żn├Ż s rokom 2023, janu├ír bol o┬ánie─Źo lep┼íí. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

─Äal┼íí z┬áve─żkých projektov termického vyu┼ż├şvania slne─Źnej energie bol v┬ároku 2023 dokon─Źen├Ż v Súkromnej spojenej ┼íkole ┼Żeleziarn├ş Podbrezová. Bolo tu in┼ítalovan├Żch spolu 60 kusov ┬ákolektorov TS 500 od v├Żrobcu THERMO|SOLAR ┼Żiar a┬á2 z├ísobn├şky na tepl├║ vodu, ka┼żd├Ż s┬ákapacitou 2┬á800 litrov. Informuje o tom ved├║ci technick├ęho ├║seku THERMO|SOLARU Ondrej Dobrock├Ż.

Jar je jedným z najob─żúbenej┼íích obdob├ş pre náv┼ítevu Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s. Po─Źas jari tu n├íjdete v┼íetky k├║pe─żné, wellness a┬árelaxa─Źn├ę slu┼żby v┬áplnej kvalite, priazniv├ę po─Źasie┬á┬ás┬ánástupom slne─Źných dní, prech├ídzky v┬ást├íro─Źnom parku┬á┬á┬áa┬áto v┼íetko pri z─żavnených cenách. Najlep┼íí ─Źas na oddych je nielen v┬ásamotn├Żch kúpe─żoch, ale aj ich bezprostrednom a┬á┼íir┼íom okol├ş. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Svetoznáma miner├ílna voda z┬álie─Źivého zdroja v┬áLuha─Źoviciach - Vincentka, m├í nieko─żko spôsobov u┼żívania, ktor├ę zaru─Źujú jej naj├║─Źinnej┼íie p├┤sobenie na organizmus. M├┤┼że sa inhalova┼ą, vdychova┼ą jej pary, preplachova┼ą dutiny, klokta┼ą, pi┼ą, ale najpraktickej┼íie je u┼ż├şva┼ą ju prostredn├şctvom nosov├ęho spreja VINCENTKA STANDARD HYPOTONICKÝ.

Najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o. pravidelne organizuje odborné semináre a┬ákonferencie, exkurzie, ale aj vzdel├ívacie ┼íkolenia. Zvy┼íuje tak povedomie profesion├ílnej, ale i┬álaickej┬á┬áverejnosti o┬ávývoji a┬ánovinkách v┬átermickom vyu┼żití slne─Źnej energie. Informuje o┬átom Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk, vedúci obchodného oddelenia┬á┬áTHERMO|SOLARU ┼Żiar, s.r.o.

Pod zá┼ítitou belgického predsedníctva v┬áRade EÚ podp├şsali v┬áutorok 20. febru├íra 2024 v┬áAntverp├ích signat├íri deklar├íciu o┬ákonkurencieschopnosti. Deklar├ícia je výzvou pre vl├ídy ─Źlensk├Żch ┼ít├ítov a┬ábudúcu Európsku komisiu. Obsahuje 10 jasn├Żch bodov, ktor├ę s├║ potrebn├ę pre dosiahnutie konkurencieschopnosti eur├│pskeho priemyslu, a s├║ pr├şpravou pre┬á┬áEurópsku priemyselnú dohodu, ktorá by doplnila Zelen├║ dohodu EÚ.

4435 Ŕlßnkov (296 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.14 sek˙nd