AKTUÁLNE SPRÁVY


Kult├║ra


Ani v najnáro─Źnej┼íích ─Źasoch Bardejovské Kúpele, a.s. nezab├║dali na svojich klientov┬á┬áa┬áich kultúrne vy┼żitie. Podarilo sa im overené tradície zachova┼ą a┬áaj v┬ároku 2024 si naplánovali usporiadanie svojich┬ánosných podujat├ş: Po┼żehnanie miner├ílnych prame┼łov, promen├ídne koncerty,┬áBardejovsk├ę k├║pe─żn├ę dni, v├Żstavy kvetov, Al┼żbet├şnsky de┼ł, K├║pe─żn├║ dychovku a┬á┬áHorno┼íari┼íský vínny festival. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovsk├Żch Kúpe─żov, a.s.,┬á┬áTamara ┼áatanková.

Spolo─Źnos┼ą THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., ktorá je jedným z najv├Żznamnej┼íích svetov├Żch v├Żrobcov sol├írnych kolektorov, pravidelne prezentuje svoje v├Żrobky na zahrani─Źn├Żch trhoch i dom├ícej pôde. Od┬ároku 2023 v┬ánemecky hovoriacom zahrani─Ź├ş vystavuje v┬áspolo─Źnom st├ínku so svojou rakúskou materskou firmou Hargassner. Ani v┬ároku 2024 nevynechal ako vystavovate─ż v spolupr├íci Hargassnerom, v d┼łoch 6 a┼ż 10 marca, ve─żtrh ├║spor energie Energiesparmesse Wels. ─Äal┼íie prest├ş┼żne podujatie - ve─żtrh sanit├írnej a stavebnej techniky IFH Norimberg ho e┼íte len ─Źak├í, a to v d┼łoch 23.-26.apr├şla 2024. Okrem toho sa ┬áTHERMO|SOLAR predstavil i prostredn├şctvom svojho partnera v ─îR 5. a┼ż 8.marca 2024 na medzin├írodnom ve─żtrhu┬á┬átechnických zariadení budov Aquatherm Praha 2024. Informuje o┬átom Alfréd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Tr┼żby v odvetví chemického a farmaceutick├ęho priemyslu SR sa┬á┬ávlani medziro─Źne zní┼żili o┬á21%, ke─Ć poklesli z┬á14,691 mld. EUR v┬ároku 2022 na 11,658 mld. EUR v┬ároku 2023. Stalo sa tak v dôsledku┬á┬ápoklesu odbytových cien, ktoré predov┼íetk├Żm v odvetví rafin├ęrskych produktov zaznamenali v├Żrazn├Ż pokles tr┼żieb a┬áto o┬á27 %. Pokles tr┼żieb je v┼íak zaznamenan├Ż takmer v ka┼żdom odvetv├ş, okrem odvetvia farmaceutická v├Żroba, kde tr┼żby boli vy┼í┼íie pribli┼żne o┬á13 %. Tr┼żby pritom najviac poklesli v┬ápododvetv├ş plasty v┬áprim├írnej forme a┬áto a┼ż o┬á60 %. Nepriaznivo sa pod v├Żsledky podp├şsala medzin├írodn├í nestabilita, infla─Źn├ę pohyby, ale aj pokles pridanej hodnoty o┬á14 % pri súbe┼żnom raste miezd o┬á8 %. Informoval o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zväzu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

Najsilnej┼íí a najvýznamnej┼í├ş pe─żov├Ż alergén je breza. Spo─żahlivo v┼żdy udrie na jar a┬ájej vrchol b├Żva v┬áprvej polovici apr├şla. Priebeh pe─żovej alergie v┼íak zna─Źne závis├ş od po─Źasia. Tohtoro─Źn├ę rekordne tepl├ę po─Źasie vo febru├íri ur├Żchlilo n├ístup jari a┬ákvitnutia rastl├şn a┬áto aj viac ako dva t├Ż┼żdne. Ak je v┬á─Źase kvitnutia brezy chladnej┼íie a viac pr┼í├ş, priebeh alergie b├Żva miernej┼í├ş, preto┼że v┬áovzdu┼í├ş je menej pe─żov├Żch z┼Ľn. Naopak slne─Źn├ę a tepl├ę po─Źasie sa podpisuje pod z├íva┼żn├ę alergick├ę pr├şznaky - slzenie o─Ź├ş, opuchnutie tv├íre, ale aj upchatie dut├şn a siln├ę v├Żtoky hlienu. Vtedy je potrebn├ę u┼ż├şva┼ą lieky predp├şsan├ę alergológom, ale aj pom├íha┼ą si Vincentkou.

Bardejovské Kúpele, a.s., v┬ápriebehu roka s├║stre─Ćuj├║ svoje slu┼żby v┬ádvoch najvä─Ź┼íích hoteloch - ┼ítvorhviezdi─Źkovom Alexandrovi a┬átrojhviezdi─Źkovom Ozóne. Postupne, ako od za─Źiatku roka prib├║daj├║ hostia, otváraj├║ pre nich nov├ę kapacity, ktor├ę boli sez├│nne utlmen├ę. Aj tento rok mali v mesiacoch janu├ír a febru├ír 2024 otvorený hotel Oz├│n a hotel Alexander, od 23.febru├íra 2024 otvorili hotel Al┼żbeta a┬á┬áod 1.marca 2024 otvorili aj vilku Fontána. V┬átomto roku je vývoj obsadenosti porovnate─żn├Ż s rokom 2023, janu├ír bol o┬ánie─Źo lep┼íí. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

─Äal┼íí z┬áve─żkých projektov termického vyu┼ż├şvania slne─Źnej energie bol v┬ároku 2023 dokon─Źen├Ż v Súkromnej spojenej ┼íkole ┼Żeleziarn├ş Podbrezová. Bolo tu in┼ítalovan├Żch spolu 60 kusov ┬ákolektorov TS 500 od v├Żrobcu THERMO|SOLAR ┼Żiar a┬á2 z├ísobn├şky na tepl├║ vodu, ka┼żd├Ż s┬ákapacitou 2┬á800 litrov. Informuje o tom ved├║ci technick├ęho ├║seku THERMO|SOLARU Ondrej Dobrock├Ż.

Jar je jedným z najob─żúbenej┼íích obdob├ş pre náv┼ítevu Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s. Po─Źas jari tu n├íjdete v┼íetky k├║pe─żné, wellness a┬árelaxa─Źn├ę slu┼żby v┬áplnej kvalite, priazniv├ę po─Źasie┬á┬ás┬ánástupom slne─Źných dní, prech├ídzky v┬ást├íro─Źnom parku┬á┬á┬áa┬áto v┼íetko pri z─żavnených cenách. Najlep┼íí ─Źas na oddych je nielen v┬ásamotn├Żch kúpe─żoch, ale aj ich bezprostrednom a┬á┼íir┼íom okol├ş. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Svetoznáma miner├ílna voda z┬álie─Źivého zdroja v┬áLuha─Źoviciach - Vincentka, m├í nieko─żko spôsobov u┼żívania, ktor├ę zaru─Źujú jej naj├║─Źinnej┼íie p├┤sobenie na organizmus. M├┤┼że sa inhalova┼ą, vdychova┼ą jej pary, preplachova┼ą dutiny, klokta┼ą, pi┼ą, ale najpraktickej┼íie je u┼ż├şva┼ą ju prostredn├şctvom nosov├ęho spreja VINCENTKA STANDARD HYPOTONICKÝ.

Najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o. pravidelne organizuje odborné semináre a┬ákonferencie, exkurzie, ale aj vzdel├ívacie ┼íkolenia. Zvy┼íuje tak povedomie profesion├ílnej, ale i┬álaickej┬á┬áverejnosti o┬ávývoji a┬ánovinkách v┬átermickom vyu┼żití slne─Źnej energie. Informuje o┬átom Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk, vedúci obchodného oddelenia┬á┬áTHERMO|SOLARU ┼Żiar, s.r.o.

Pod zá┼ítitou belgického predsedníctva v┬áRade EÚ podp├şsali v┬áutorok 20. febru├íra 2024 v┬áAntverp├ích signat├íri deklar├íciu o┬ákonkurencieschopnosti. Deklar├ícia je výzvou pre vl├ídy ─Źlensk├Żch ┼ít├ítov a┬ábudúcu Európsku komisiu. Obsahuje 10 jasn├Żch bodov, ktor├ę s├║ potrebn├ę pre dosiahnutie konkurencieschopnosti eur├│pskeho priemyslu, a s├║ pr├şpravou pre┬á┬áEurópsku priemyselnú dohodu, ktorá by doplnila Zelen├║ dohodu EÚ.

Zima nie je zradná iba vonkaj┼íími zmenami po─Źasia a┬án├ístupom chorôb dýchac├şch ciest, ale aj pobyt vo vnútri m├í svoje ├║skalia. Pr├ş─Źinou je ovzdu┼íie. Prehriaty, vyd├Żchan├Ż a┬ávysu┼íen├Ż vzduch v┬ázime ni─Ź├ş sliznicu d├Żchac├şch ciest. Nielen pri rozpr├ívan├ş, ale hlavne po─Źas sp├ínku┬á sa vysu┼í├ş ├║stna sliznica a┬ádostav├ş sa nepr├şjemné ┼íkriabanie v┬áhrdle. Drobn├ę praskliny na sliznici, ─Źi u┼ż ├║stnej, alebo nosnej, s├║ vstupnou br├ínou pre infekcie d├Żchac├şch ciest. K┬átomu sa pridru┼żuje aj nepr├şjemn├Ż pocit nemo┼żnosti preh─║tania, a┼ż dusenia sa, z┬ávyzr├í┼żan├Żch sl├şn.┬á Uvies┼ą ├║stnu dutinu do norm├ílneho stavu pom├íha miner├ílna voda Vincentka.

Bardejovské Kúpele, a.s. zaznamenali za rok 2023 dobr├ę výsledky. Po─Źet osôb, ktor├ę ich nav┼ítívili dosiahol 28┬á744,┬ápo─Źet prenocovan├ş 230┬á265 a┬ázaznamenali tr┼żby viac ako 17,83 mil. EUR. Náv┼ítevnos┼ą sa tak oproti roku 2022 zv├Ż┼íila o┬á2,15 % a┬ápo─Źty prenocovan├ş o┬á5,12%. Po─Źet samoplatcov┬á┬ádosiahol 60,45% zo v┼íetkých klientov. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovsk├Żch kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Ka┼żdá realizovan├í kotol┼ła na biomasu obsahuje nielen samotný zdroj tepla na biomasu ale aj systém dopravy paliva slú┼żiaci na dopravu paliva zo skladu a┬án├ísledne plniaci syst├ęm do kotla. Dôle┼żitou s├║─Źas┼ąou logistiky dopravy paliva s├║ aj sp├┤soby ho dosta┼ą do samotn├ęho skladu paliva. O┬áu┼żívate─żskom komforte vyu┼żitia biomasy ─Źasto rozhoduj├║ pr├íve tak├ęto detaily. Popredn├Ż rak├║sky v├Żrobca kotlov na biomasu HARGASSNER, prostredn├şctvom svojej dc├ęrskej firmy THERMO|SOLAR ┼Żiar, realizoval do konca roka 2023 v┬áSR nieko─żko r├┤znych syst├ęmov dopravy paliva. Informuje o tom ved├║ci oddelenia biomasy THERMO|SOLARU Róbert Krakovik.


Vyka┼íliavanie hlienov je jednou z┬ánajdôle┼żitej┼íích ─Źinnost├ş┬á┬ápri lie─Źbe ochorení dýchac├şch ciest. Vlhk├Ż ka┼íe─ż je spôsoben├Ż pohybom hlienu v d├Żchac├şch cestách. Nem├í sa potl├í─Źa┼ą, preto┼że pom├íha telu zbavova┼ą sa ┼íkodliv├Żch l├ítok. Spriechodnenie d├Żchania a┬áobnovenie pr├şsunu kysl├şka do d├Żchac├şch ciest je z├íkladom úspe┼ínej lie─Źby. Sl├║┼żia k┬átomu sirupy, pastilky, kvapky a┬á─Źaje. V├Żznamn├║ rolu tu zohr├íva aj svetozn├íma miner├ílna voda Vincentka, ktor├í je jedn├Żm z┬ánajlep┼í├şch podporn├Żch prostriedkov napom├íhaj├║cich vyka┼íliavaniu hlienov┬á┬áa u─żah─Źeniu dýchania.

Ve─żká Noc je tradi─Źne jedným z najob─żúbenej┼íích term├şnov pre platené pobyty vo v┼íetk├Żch rekrea─Źn├Żch zariadeniach a┬áobzvl├í┼í┼ą pre tie v┬ák├║pe─żoch. Kombin├ícia wellness pobytu a┬ásviato─Źnej atmosf├ęry, spojenej s┬águrm├ínskymi z├í┼żitkami, je neodolate─żnou kombin├íciou pre zanepr├ízdnen├Żch zamestnancov i┬árodiny s┬áde┼ąmi. Klienti Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s. zvykn├║ vyk├║pi┼ą hlavn├ę kapacity v┬ánajluxusnej┼í├şch hoteloch Alexander, Ozón a┬áAst├│ria u┼ż v┬ápredstihu, na posledn├║ chv├ş─żu tak ost├ívaj├║ len k├║pe─żn├ę vilky.

4430 Ŕlßnkov (296 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.25 sek˙nd