AKTUÁLNE SPRÁVY


Kult├║ra


Pribli┼żne mesiac je v┬áBardejovských Kúpe─żoch v┬áhoteli Helios, ktor├Ż je na ich okraji, ubytovan├Żch 75 osôb, ktoré utiekli pred vojnou z┬áUkrajiny. Vä─Ź┼íinou ide o┬áb├Żval├Żch klientov a┬áspolupracovníkov Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s. aj s┬áich rodinn├Żmi pr├şslu┼ín├şkmi. S├║ to hlavne ┼żeny s┬áde┼ąmi, ale aj star┼íie ┼żeny. Informovala o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovsk├Żch K├║pe─żov a.s. Tamara ┼áatankov├í.

Golfová sezóna 2022 na ihrisku Black Stork vo Ve─żkej Lomnici sa ponesie v znamení noviniek, ale aj tradi─Źných turnajov. V Tatr├ích pribudla PUBLIC deviatka, na existujúcom 9 jamkovom ihrisku VARDON, ktor├í bude k dispoz├şcii aj hr├í─Źom bez opr├ívnenia na hru -┬á "zelenej karty". Tomu je prispôsoben├Ż aj pred─║┼żen├Ż ─Źas hry na ka┼żdej jamke. Vstup je spoplatnen├Ż ve─żmi priazniv├Żm pau┼í├ílnym poplatkom a pripravené s├║ e┼íte v├Żhodnej┼íie permanentky.

U┼ż tý┼żde┼ł pred Ve─żkou nocou boli pobyty na tieto sviatky v┬áBardejovsk├Żch Kúpe─żoch vypredané. Tradi─Źne ide o┬ájeden z┬ánajobsadzovanej┼íích term├şnov, kde sa skvel├Ż rekrea─Źn├Ż pobyt sn├║bi s┬átradi─Źn├Żmi┬áve─żkono─Źn├Żmi ┼ípecialitami, ve─Źerom ─żudov├Żch jedál a sprievodn├Żm programom.┬áHne─Ć, ako sa od 1.marca 2022 otvorili brány Wellness spa aj pre verejnos┼ą, to kúpele pocítili na rast├║cich tr┼żb├ích. Z├íujem klientov je ve─żký, aj ke─Ć st├íle nie tak├Ż ako pred pandémiou.┬áInformuje o┬átom┬á┬áekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských Kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Blahodarné ú─Źinky svetoznámej miner├ílnej vody Vincentky pri uvo─ż┼łovaní upchat├ęho nosa si mô┼żu vychutna┼ą u┼ż dlh├ę roky nielen dospel├ş, ale aj deti. Pre vekov├║ kategóriu 0 a┼ż 3 roky je ur─Źený VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR HYPOTONICK├Ł. Pr├şvlastok HYPOTONICK├Ł dostal tento sprej po recertifik├ícii minul├Ż rok. Zlo┼żenie spreja ani ├║─Źel jeho pou┼żitia sa nemenili. Pre star┼íie deti a┬ádospel├Żch je ur─Źen├Ż VINCENTKA NOSOV├Ł SPREJ STANDARD. Informuje o┬átom riadite─ż Vincentky Jan ┼áum┼íal.

Jedno z┬ánajlep┼íích obdob├ş z h─żadiska odbytu zaznamenáva od za─Źiatku tohto roka najvä─Ź┼í├ş slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. Za prv├Ż ┼ítvr┼ąrok 2022 sa mu zv├Ż┼íili tr┼żby, v┬áporovnan├ş s┬á1.┼ítvr┼ąokom 2021, a┼ż na dvojn├ísobok. Boom sa pritom t├Żka v┼íetk├Żch odbytov├Żch kraj├şn, ─Źo signalizuje zotavenie sa trhov po koronakr├şze a┬áz├írove┼ł preferovanie environment├ílnych v├Żrob. Informuje o┬átom Alfréd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Bývate v┬ástar┼íom bytovom dome bez signalizácie po┼żiaru ─Źi úniku hor─żav├Żch a v├Żbu┼ín├Żch plynov? ┬áChcete by┼ą v─Źas informovan├Ż o┬ávzniknutom riziku? Modern├Żm rie┼íením pre v├ís je elektronick├Ż po┼żiarny a plynov├Ż signaliza─Źn├Ż systém SVB TECH od firmy Bach corporation, s.r.o. V┬ápr├şpade hroziaceho nebezpe─Źenstva po┼żiaru ─Źi ├║niku plynu tento syst├ęm po┼íle upozor┼łuj├║cu SMS spr├ívu na telefónne ─Ź├şsla obyvate─żov bytov├ęho domu a┬áumo┼żn├ş tak v─Źasn├Ż z├ísah na ochranu ┼żivotov a┬ámajetku.

Úplné a┬áokam┼żit├ę odstrihnutie slovensk├ęho priemyslu od rusk├ęho plynu a ropy by znamenalo ekonomický kolaps. Zatvorili by sa fabriky, skon─Źili by tisíce ich subdodávate─żov a z trhu by vypadli dôle┼żit├ę komodity. Slovensko je pri zemnom plyne z├ívisl├ę na Rusku na 85-87% a┬áu┬áropy na 100%. Firmy preto o─Źak├ívajú od slovenskej vl├ídy, ┼że bude presadzova┼ą tak├ę kroky, ktor├ę poved├║ k┬á─Źo najmen┼í├şm negat├şvnym dopadom. Hlavn├ę ├║silie je potrebn├ę zamera┼ą na energie a┬ápomoc ┼ít├ítu priemyslu, ─Źo odpor├║─Źa aj Európska komisia (EK) vo svojom vyhl├ísen├ş ┬á(EC Statemen) "Do─Źasn├Ż kr├şzov├Ż r├ímec ┼ít├ítnej pomoci na podporu hospod├írstva v kontexte ruskej inv├ízie". Informuje o┬átom Ing. Roman Karlubik, MBA, prezident Zväzu chemick├ęho a┬áfarmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

ZLATÚ PLAKETU stavebného ve─żtrhu CONECO za rok 2022 získal exponát ┬áMAKROWIN HS ZERO, za inovat├şvne rie┼íenie bezbari├ęrových posuvn├Żch dver├ş. V├Żrobca dreven├Żch a┬ádrevohlin├şkov├Żch dver├ş Makrowin, s.r.o, Detva z├şskal Zlatú plaketu nielen tohto roku za bezbari├ęrov├ę posuvn├ę dvere s 0 mm bari├ęrou, ale toto najvy┼í┼íie ocenenie ve─żtrhu dostal aj v┬ároku 2019 za bezpe─Źnostn├ę drevohlin├şkov├ę okno┬á┬áMakrowin Huricane (za vysokú odolnos┼ą vo─Źi vlámaniu, kvalitný dizajn a┬áve─żmi dobré tepelnoizola─Źn├ę vlastnosti).┬áOkrem firma dostala ─Źestné uznania ve─żtrhu Coneco v┬ároku 2016 za drevohliníkov├ę okná a┬áv┬ároku 2015 za bezpe─Źnostn├ę dvere.┬á

Vincentka nielen┼że obsahuje, ako sa ┼żartom hovorí celú Mendelejevov├║ tabu─żku prvkov, ona ich obsahuje vo ve─żmi priaznivej forme i┬ávzájomnom pomere. Vincentka je vlastne iónový roztok. Jeho z├íklad tvor├ş NaCl (chlorid sodn├Ż), rozpusten├Ż v┬átre┼ąohornej morskej vode a┬áobohaten├Ż o┬áoxid uhli─Źit├Ż z┬áhlb├şn zeme a┬áprvky vz├ícnych zem├şn rozpusten├Żch presakuj├║cou vodou z povrchu. Vincentka preto zohr├íva v├Żznamn├║ rolu aj pri dosahovan├ş i├│novej rovnov├íhy v┬áorganizme. Informuje o┬átom riadite─ż Vincentky, a.s. J├ín ┼áum┼íal.

Geofun hry pre mobilné aplikácie o regióne ┼áARI┼á-Bardejov zafinancovala Oblastn├í organiz├ícia cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov. V sú─Źasnosti s├║ hotov├ę pracovn├ę verzie hier z┬áBardejova a Svidníka a┬ápripravuj├║ sa Bardejovsk├ę K├║pele a┬áe┼íte jedna hra z┬áBardejova. S├║─Źas┼ąou dod├ívky je aj 10┬á000 informa─Źných let├íkov. Informuje o┬átom riadite─ż (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.
Ak máte na ohrev vody a kúrenie viacero zdrojov tepla (plynový kotol, tepelné ─Źerpadlo, slne─Źn├ę kolektory, kozub, elektrick├║ ┼ípir├ílu,...), existuje multifunk─Źn├ę zariadenie - regul├ícia EU-i-3 PLUS, ktor├ę ich navz├íjom efektívne automaticky prepoj├ş. Dosiahnete tak ├║sporu n├íkladov u┼ż len t├Żm, ┼że sa jednotliv├ę zdroje prip├íjaj├║ iba vtedy, ke─Ć si to vy┼żiadaj├║ bytov├ę termostaty, alebo ich pr├ícu obmedz├şte ─Źasovo. Regul├íciu EU-i-3 PLUS vystavuje na tohtoro─Źnom ve─żtrhu CONECO-RACIOENERGIA v┬ábratislavskej Inchebe firma TECH Controllers, ktor├í ju aj prihl├ísila do s├║┼ąa┼że o┬áZlat├║ plaketu a┬á─îestn├ę uznanie ve─żtrhu. Informuje o tom┬á┬ávýkonn├Ż riadite─ż TECH Controllers pre ─îR a┬áSR Jaroslav Ku─Źa.

Na tohtoro─Źnom ve─żtrhu CONECO-RACIOENERGIA v┬ábratislavskej Inchebe sa predstavuje s┬ánieko─żkými novinkami aj slovensk├Ż v├Żrobca drevohliníkov├Żch a┬ádreven├Żch okien a┬ábezpe─Źnostn├Żch dver├ş Makrowin, s.r.o, Detva. Do sú┼ąa┼że o Zlat├║ plaketu a ─îestné uznanie ve─żtrhu firma prihlásila bezbari├ęrov├ę posuvn├ę dvere s 0mm bari├ęrou. Hor├║cimi novinkami s├║ aj vchodov├ę dvere MAKROWIN TapDoor, osaden├ę nov├Żmi typmi scanerov na ovl├ídanie odtla─Źkom prsta, drevohlin├şkov├ę okno s integrovan├Żm motorick├Żm otv├íran├şm a retro drevohlin├şkov├ę okno pre trh v┬áUSA. Informuje o┬átom Du┼ían Majer, riadite─ż spolo─Źnosti Makrowin, s.r.o, Detva.

Chemický a┬áfarmaceutick├Ż priemysel na Slovensku sa po─Źas roku 2021 spamätal z┬ádopadov koronakrízy a┬ázaznamenal medziro─Źn├Ż nárast o 2,418 mld EUR (28,95%). Celkové tr┼żby odvetvia sa tak zv├Ż┼íili zo 8,349 mld EUR za rok 2020 na 10,767 mld EUR za rok 2021. V┬áporovnan├ş s┬árokom 2019 sa vlani celkov├ę tr┼żby zv├Ż┼íili o┬á9%, ─Ź├şm s├şce nomin├ílne presiahli úrove┼ł spred dvoch rokov, ale pod ich rast sa podp├şsali hlavne vy┼í┼íie ceny v├Żstupov, do ktor├Żch sa premietli zv├Ż┼íen├ę vstupn├ę n├íklady odvetvia. Informuje o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zv├Ązu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

Bytové domy sú jedným z najlep┼íích objektov na in┼ítaláciu sol├írnych syst├ęmov, v ktor├Żch┬á┬ása pou┼żívajú predov┼íetkým┬á┬ána ohrev vody, ─Źím ┼íetria bývajúcim náklady na energie. O princ├şpoch n├ívrhu sol├írnych systémov na bytov├ę domy,┬ápr├şkladoch z┬árealiza─Źnej praxe a┬á├║spor├ích n├íkladov, bude predn├í┼ía┼ą spr├ívcom a┬áz├ístupcom spolo─Źenstiev vlastn├şkov aj najvä─Ź┼í├ş dom├íci v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o. Informuje o tom ved├║ci jeho obchodn├ęho oddelenia Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk.

Na základe aktu├ílnych platných opatrení od 1.marca 2022 otvorili Bardejovské Kúpele, a.s. Wellness Spa v┬áhoteli Ozón a┬áhotelov├ę wellness v┬áhoteli Alexander aj pre verejnos┼ą. Okrem ubytovan├Żch na relaxa─Źn├Żch┬á┬áa lie─Źebných pobytoch, ktoré majú náv┼ítevu wellness u┼ż vä─Ź┼íinou zahrnut├║ v┬ácene, si tak mô┼żu u┼żíva┼ą za poplatok baz├ęny, saunov├Ż svet, mas├í┼że, ale aj fitness i extern├ş n├ív┼ítevn├şci. Informuje o┬átom┬á┬áekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských Kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

4270 Ŕlßnkov (285 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.13 sek˙nd