AKTUÁLNE SPRÁVY


Kult├║ra


Re┼ítaurácie, bary, hotely, kuchyne, obchody, ┼íkoly, kozmetické salóny, ordin├ície, sklady, výrobne, ale aj domy, byty a┬áaut├í spo─żahlivo vy─Źistí od v├şrusov, bakt├ęrii, plesn├ş┬á┬áa┬ázápachu gener├ítor ozónu OTS-15 firmy TECH CONTROLLERS.┬áGenerátor ozónu je mechanicko-elektrické zariadenie, v ktorom sa v dôsledku elektrických v├Żbojov vytv├íra zo vzduchu oz├│n. Oz├│n je ve─żmi siln├ę oxida─Źn├ę ─Źinidlo a pre ┼żiv├ę organizmy, v z├ívislosti od koncentr├ície, je toxick├Ż. Ozoniz├ícia miestnosti je efektívny a modern├Ż sp├┤sob dezinfekcie a najlep┼í├ş sp├┤sob, ako zni─Źi┼ą v├şrusy a bakt├ęrie.

Bardejovské kúpele, a.s. s├║ od pondelka 25.mája 2020 otvoren├ę aj pre samoplatcov. Zatia─ż v┬áobmedzenom re┼żime za protiepidemiologických opatrení odpor├║─Źan├Żch hygienikmi, ┬ábez wellness a┬ástravovania formou ┼ívédskych stolov, zato v┼íak s┬áakciovými cenami. Pre klientov zdravotn├Żch pois┼ąovní za─Źala obmedzená prev├ídzka u┼ż pred t├Ż┼żd┼łom v┬áutorok 12.m├íja 2020. Dovtedy boli kúpele n├║tene ┼íes┼ą t├Ż┼żd┼łov plne odstaven├ę. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Kýchanie┬áje reflexívnym sprievodn├Żm znakom vä─Ź┼íiny ochoren├ş respira─Źného syst├ęmu. Je to vlastne reakcia na podrá┼żdenie nosovej sliznice, ktorej cie─żom je udr┼ża┼ą priechodnos┼ą nosovej dutiny. K├Żchnut├şm sa telo zbavuje ┼íkodliv├Żch l├ítok z┬ánosa a priedu┼íiek. K├Żchanie sprev├ídza siln├Ż v├Żdych vzduchu, ktor├Żm sa pre─Źistia d├Żchacie cesty od hlienu a┬árôznych ─Źast├şc v nose a┬áústach. Chr├íni tak telo pred ┼íkodliv├Żm l├ítkami. Pri uvo─żnen├ş nosn├Żch dut├şn m├┤┼że by┼ą sprev├ídzan├ę aj v├Żtokom hlienu z┬ánosa.

THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o.┬á┬áje jediným nezávisl├Żm európskym v├Żrobcom slne─Źn├Żch kolektorov, ktor├Ż pre┼żil globaliz├íciu a búrlivé roky┬á┬áposlednej krízy z┬ároku 2008 a pokr├şzového u┼ąahovania dota─Źných opaskov. ┼Żiarska firma pritom prispela do v├Żvoja solárnej┬á┬átechniky nieko─żkými jedine─Źn├Żmi rie┼íeniami, ktoré ju stavajú v┬árebrí─Źku inováci├ş ve─żmi vysoko. Bli┼ż┼íie ├║daje o┬átom poskytol Alfr├ęd Gottas, riadite─ż najvä─Ź┼íieho dom├íceho v├Żrobcu slne─Źn├Żch kolektorov, firmy┬á┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o.┬á

Ideálne slne─Źné po─Źasie l├íka po dlhých t├Ż┼żd┼łoch uzavretia v┬áinteri├ęroch kvôli koronavírusu na vych├ídzky do pr├şrody. Severov├Żchod Slovenska poskytuje stovky mo┼żnost├ş pre turistiku a┬átr├ívenie vo─żn├ęho ─Źasu v pr├şrode. V┬áokol├ş Svidn├şka najviac l├íkajú pamiatky vojnovej histórie a┬áv┬áokol├ş Bardejova zasa turistick├ę trasy, lie─Źiv├ę singletracky a┬áBardejovsk├ę K├║pele. Tento k├║t Slovenska je v├Żnimo─Źn├Ż aj dreven├Żmi kostol├şkmi,┬áskanzenmi a rozh─żad┼łami. Informuje o┬átom riadite─ż OOCR ┼áARI┼á -Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.

V Bardejovských kúpe─żoch, a.s. za─Źala v┬áutorok 12.mája 2020┬á obmedzen├í prev├ídzka, zatia─ż iba pre klientov zdravotn├Żch pois┼ąovní. Stalo sa tak po ┼íes┼ąt├Ż┼żd┼łovej n├║tenej odst├ívke spôsobenej opatreniami s├║visiacimi s┬ápandémiou koronav├şrusu. K├║pele bud├║ fungova┼ą za pr├şsnych protiepidemiologick├Żch opatren├ş odpor├║─Źan├Żch hygienikmi. V priebehu t├Ż┼żd┼ła o─Źak├ívaj├║ n├ístup 250 a┼ż 300 klientov zdravotn├Żch pois┼ąovn├ş, s┬áich n├ísledn├Żm zv├Ż┼íen├şm na 400 a┼ż 500 klientov. Informuje o┬átom ekonomicko - obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Medzi netradi─Źné realizácie slne─Źných kolektorov z┬áprodukcie firmy THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. sa zaradil aj hotel┬áLandhaus St. Georg, ktorý sa nachádza v kr├ísnom alpskom prostredí v bl├şzkosti rakúskeho ly┼żiarskeho strediska Schladming. Pri moderniz├ícii┬á┬átechnologického zariadenia na ohrev vody v┬áhoteli bolo in┼ítalovaných 16 solárnych kolektorov TS 500 s ú─Źinnou plochou kolektorov 36 metrov ┼ítvorcov├Żch. Kolektory ohrievaj├║ vodu v 3 nov├Żch akumula─Źn├Żch z├ísobníkoch, ka┼żd├Ż s objemom 800 l a celkov├Żm objemom 2 400 l, ktor├ę nahradili u┼ż┬ádo┼ż├şvaj├║ce pôvodn├ę bojlery poch├ídzaj├║ce e┼íte z roku 1988. Syst├ęm je dimenzovan├Ż tak, aby po─Źas letnej sezóny pokryl potrebu teplej vody pre 40 - 50 host├ş bez dodato─Źn├ęho ohrevu kotlami. Informuje o┬átom Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk, ved├║ci obchodn├ęho oddelenia THERMO|SOLARU.

Zdravá poko┼żka je prirodzenou bariérou pred prenikaním bakt├ęri├ş do tela. ─îast├ę umývanie ju v┼íak vysu┼íuje, naru┼íuje jej celistvos┼ą, ko┼ża poprask├í a┬álúpe sa. Preto je potrebn├ę poko┼żku pravidelne hydratova┼ą kvalitn├Żm hydrata─Źn├Żm kr├ęmom. V─Ćaka obsahu pr├şrodn├Żch miner├ílnych sol├ş a┬áin├Żch l├ítok je jedn├Żm z najlep┼í├şch tak├Żchto prostriedkov Vincentka kr├ęm.┬áV┬áposledných mesiacoch situáciu komplikuje potreba zv├Ż┼íenej hygieny a┬ádôkladného um├Żvania rúk, ku ktor├Żm vyz├Żvaj├║ zdravotníci v┬ár├ímci prevencie pred koronav├şrusom. Viac ako inokedy sa tak na o┼íetrenie poko┼żky odpor├║─Źaj├║ hydrata─Źn├ę kr├ęmy, ktor├ę maj├║ aj regenera─Źn├ę ├║─Źinky. Poko┼żke r├║k robia dobre aj l├ítky s┬áobsahom glycer├şnu.

V┬árámci uvo─ż┼łovania protiepidemiologických opatrení v┬ásúvislosti s┬ákoronav├şrusom s├║ plne pr├şstupné vonkaj┼íie turistick├ę atrakcie aj na severov├Żchode Slovenska. Oblastn├í organiz├ícia cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áari┼í - Bardejov odpor├║─Źa v┼íetk├Żm turistom aby to vyu┼żili na jarn├║ prech├ídzku po obnovenom n├íu─Źnom turistickom chodn├şku ─îierna ml├íka-Bardejovsk├ę K├║pele. Revitaliz├ícia chodn├şka prebiehala v┬áoktóbri a┬ádecembri minul├ęho roka, ke─Ć sa realizovala hlavn├í ─Źas┼ą pr├íc. Na jar boli na trase in┼ítalovan├ę netradi─Źn├ę vt├í─Źie b├║dky a┬ádokon─Źen├í rozh─żad┼ła a┬ájej okolie na vyhliadke na Hrad Zborov. Informuje o┬átom riadite─ż OOCR ┼áARI┼á - Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.

Nadnárodný projekt ChemTube,┬árealizovaný v┬árámci európskeho programu ERASMUS+,┬áje zameraný na zlep┼íenie kvality vzdelávania v┬áchemickom a┬áfarmaceutickom priemysle. Realizuje sa s pomocou vyu┼żitia odbornej videodokument├ície a┬áaktívnej spolupr├íce vzdel├ívac├şch in┼ítitúci├ş s┬ápodnikate─żsk├Żm prostred├şm.┬áV┬áapríli 2020 sa mali projektov├ş partneri stretnú┼ą vo Viedni, ich plány v┼íak naru┼íila pandémia koronav├şrusu. Ke─Ć┼że sa nemohli stretn├║┼ą fyzicky, vyrie┼íili to v┬ád┼łoch 28.-29.4. 2020 online formou.┬áInformovala o┬átom Silvia Surová, gener├ílna sekret├írka┬áZväzu chemického a┬áfarmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR, ktorý je partnerom projektu.

Jedna z popredných firiem pôsobiacich na slovenskom trhu a zaoberajúcich sa automatickou reguláciou k├║renia - TECH CONTROLLERS, je z├írove┼ł v├Żrobcom mikroprocesorov pre regul├ície vykurovania. Na svojich inovovan├Żch┬áwebových stránkach┬ápredstavuje zákazníkom nielen mo┼żnos┼ą zozn├ími┼ą sa s celým sortimentom firmy, ale aj vytvori┼ą si vlastné zostavy, vr├ítane orienta─Źnej ceny. Dozvedia sa aj to, kde si mô┼żu v├Żrobky kúpi┼ą┬á┬áa u koho si ich da┼ą nain┼ítalova┼ą. Informuje o tom obchodný reprezentat firmy TECH CONTROLLERS Jaroslav Ku─Źa.

Kvôli koronavírusu bude tohtoro─Źné leto pravdepodobne bez verejných kúpal├şsk. Deti aj mnoh├ş dospel├ş s├║ zavret├ş doma a┬áur─Źite ich pote┼í├ş mo┼żnos┼ą ok├║pa┼ą sa v┬ádomácom baz├ęne. Ak ho u┼ż m├íte, alebo zva┼żujete, ┼że aj vy si ho vybudujete, m├íte najvy┼í┼í├ş ─Źas zorganizova┼ą si to tak, aby ste si ho tento rok aj u┼żili. Pr├íve na to potrebujete slne─Źn├ę kolektory na ohrev, sezóna sa v├ím tak pred─║┼żi a┼ż na 7 mesiacov v┬ároku. Exteri├ęrov├Ż baz├ęn by mal ma┼ą plochu slne─Źn├Żch kolektorov na ├║rovni cca 50% z┬áplochy baz├ęna, interi├ęrov├Ż na ├║rovni 80 a┼ż 100%. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż najvä─Ź┼íieho dom├íceho v├Żrobcu slne─Źn├Żch kolektorov, firmy┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o.

Sú─Źasná situ├ícia okolo koronavírusu vedie mnohých ─żud├ş k┬átomu, ┼że posil┼łuj├║ rôznymi sp├┤sobmi svoju imunitu. Zvy┼íuj├║ tak v┼íeobecn├║ obranyschopnos┼ą svojho organizmu a┬át├Żm aj ┼íancu, ┼że neochorej├║, alebo ┼że ochorenie bude ma┼ą ─żah┼í├ş priebeh. Okrem vitam├şnov a┬áotu┼żovania sa st├íva ─Źoraz popul├írnej┼í├şm pri posil┼łovan├ş imunity aj pou┼ż├şvanie prevent├şvnych v├Żplachov nosov├Żch dut├şn a nosohltanu. Zaznamenal to na zv├Ż┼íenom predaji aj v├Żrobca Vincentky NASALIS, akciov├í spolo─Źnos┼ą Vincentka.

Bardejovské kúpele, a.s. s├║ v s├║─Źasnosti uzavret├ę a┬ánajskôr by sa v nich mohla za─Źa┼ą obmedzená prev├ídzka od 12.m├íja 2020 a┬áto pre klientov zdravotných pois┼ąovní na z├íklade schv├ílen├ęho n├ívrhu na k├║pe─żn├║ lie─Źbu. Bude to z├ívisie┼ą od v├Żvoja situ├ície okolo pand├ęmie koronav├şrusu a┬áz├íujmu klientov. Posledn├ş klienti odi┼íli z┬álie─Źen├ş v Bardejovsk├Żch k├║pe─żoch 1.apr├şla 2020. Informovala o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. prijal viacero opatren├ş v súvislosti s koronav├şrusom a┬áplynulo pokra─Źuje vo v├Żrobe. Firma v┬ás├║─Źasnosti vyrába hlavne na export a┬ádop─║┼ła si z├ísoby na sezónu. Hlavn├Ż odbyt slne─Źn├Żch kolektorov┬á┬ása toti┼ż tradi─Źne sústre─Ćuje na nadchádzaj├║ce jarné┬á┬áa letné mesiace. Informoval o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

4077 Ŕlßnkov (272 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.09 sek˙nd