Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Príspevky na rekreáciu od zamestn├ívate─żov, nazývané aj "rekrea─Źn├ę poukazy", zv├Ż┼íili dopyt po dom├ícom cestovnom ruchu. Poukazy sa musia minú┼ą v┼żdy do konca┬á roka, o─Źak├íva sa, ┼że z├íujem neochabne ani v┬áposledn├Żch mesiacoch. Poc├ştil to aj hotel International uprostred golfov├ęho rezortu Black Stork vo Ve─żkej Lomnici vo Vysok├Żch Tatr├ích. V┬áoktóbri zaznamenali 10% n├írast ubytovan├Żch host├ş, s┬áve─żkou pravdepodobnos┼ąou t├Żch, ktor├ş vyu┼ż├şvali pr├íve pr├şspevok na rekre├íciu vzh─żadom na to, ┼że po┼żadovali vystavenie fakt├║ry s┬ápotrebn├Żmi ├║dajmi. Informovala o┬átom Sylvia Hru┼íkov├í, gener├ílna riadite─żka rezortu. Dodala, ┼że z├íkazn├şci si svoje pobyty rezervovali rôznymi sp├┤sobmi, ─Źi u┼ż priamo cez web str├ínku, telefonicky, alebo cez booking.com.

Príspevok od ┼ítátu na rekre├íciu, ktorý vyu┼ż├şvajú zamestnanci vä─Ź┼í├şch podnikov zv├Ż┼íil n├ív┼ítevnos┼ą v┬átakmer v┼íetk├Żch rekrea─Źn├Żch zariadeniach na Slovensku. Bardejovské k├║pele, a.s., zaznamenali za 9 mesiacov tohto roka v┬ásegmente platiacich klientov n├írast n├ív┼ítevnosti o┬ácca 20 %. Informuje o tom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Správne nadimenzované a┬áefektívne vyu┼ż├şvan├ę slne─Źn├ę kolektory sa oplatia. A┬áur─Źite sa oplatia s┬ápodporou ┼ít├ítu cez pouk├í┼żky SIEA vo vý┼íke a┼ż 50% z┬ánadobúdac├şch n├íkladov na cel├Ż sol├írny syst├ęm. Tak├íto dot├ícia skr├íti ─Źas n├ívratnosti syst├ęmu a┼ż na polovicu, ─Źo je v┬áide├ílnych pr├şpadoch 6 - 8 rokov. Pritom predpokladan├í ┼żivotnos┼ą slne─Źn├Żch kolektorov je 30 a┼ż 40 rokov. Informuje o tom J├ín Tom─Źiak, technick├Ż pracovn├şk najvä─Ź┼íieho slovensk├ęho v├Żrobcu slne─Źn├Żch kolektorov - firmy THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., ┼Żiar nad Hronom.

Synonymom kvalitného kongresu v┬ájedine─Źnom kúpe─żnom prostredí sa na severovýchode Slovenska stal luxusn├Ż ┼ítvorhviezdi─Źkov├Ż kongresov├Ż hotel Alexander. Hotel je vlajkovou lo─Ćou Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s. a┬áposkytuje ┼ípi─Źkov├ę ubytovanie v┬ákombinácii s┬áwellness a┬ágastronómiou. Te┼í├ş sa zna─Źn├ęmu z├íujmu bonitnej klientely predov┼íetk├Żm z┬áPre┼íovsk├ęho a┬áKo┼íick├ęho kraja. Informuje o┬átom ekonomicko - obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Mestá a┬áobce sú jednými z┬ánajlep┼íích subjektov pre vyu┼ż├şvanie slne─Źn├Żch kolektorov. Predur─Źuj├║ ich na to objekty s┬ávysokou spotrebou teplej vody, kde sa daj├║ u┼íetri┼ą zna─Źné n├íklady na prev├ídzku a┬áexistencia podporn├Żch mechanizmov na financovanie obnovite─żn├Żch zdrojov energie (OZE). Medzi tak├ęto objekty patria bytov├ę domy, rodinn├ę domy, obecn├ę budovy, nemocnice, historick├ę objekty, penzióny, domovy soci├ílnych slu┼żieb, ┼íkoly, ┼íkôlky, ┼íkolsk├ę jed├ílne, rekrea─Źn├ę zariadenia, obecn├ę k├║palisk├í, ihrisk├í, kempingy, po─żnohospod├írske budovy (mliekarne).

Jedine─Źné kultúrne dedi─Źstvo predstavuj├║ dreven├ę chrámy na severovýchode Slovenska. V┬áokresoch Bardejov, Svidník a┬áSnina a┬áich ┼íir┼íom okol├ş sa nach├ídza spolu 42 t├Żchto cirkevn├Żch stavieb postaven├Żch z dreva. Dreven├ę chr├ímy patria medzi najvä─Ź┼íie poklady a skvosty umenia a n├íbo┼żenstva na Slovensku. S├║ to unik├ítne stavby po str├ínke architektonickej i sakr├ílnej. Tieto umeleck├ę diela vy┼żaruj├║ silu, um a zru─Źnos┼ą majstrov.

Ka┼íe─ż vzniká ako obrann├í reflexn├í reakcia na vírusovú, ─Źi bakteri├ílnu infekciu, alebo chemické, mechanick├ę, ─Źi tepeln├ę podr├í┼żdenie. S├ím o sebe nie je chorobou, ale pr├şznakom ochorenia. Naj─Źastej┼íie je sprievodným javom pri infekci├ích d├Żchac├şch ciest, nachladnut├ş, chr├şpke a┬áalergi├ích. Sprev├ídza v┼íak aj z├íva┼żn├ę ochorenia ako je astma a p─ż├║cna embólia. Ak ka┼íe─ż neust├║pi ani po 2 t├Ż┼żd┼łoch, je potrebn├ę nav┼ít├şvi┼ą lek├íra. Dom├íce lie─Źenie b├Żva ─Źasto ├║spe┼ín├ę s┬ápou┼żit├şm svetozn├ímej miner├ílnej vody Vincentka a┬ápr├şpravkov s┬ájej obsahom.
Ak h─żadáte výnimo─Źné prostredie s┬áv├Żh─żadmi na tatransk├ę ┼ítíty, ┬ámo┼żnos┼ąou outdoorov├ęho ┼íportov├ęho vy┼żitia a teambuildingov├Żch aktiv├şt, najlep┼íou vo─żbou je Hotel International a┬árezort Black Stork vo Ve─żkej Lomnici. K┬ádispoz├şcii je tu golf, footgolf, pl├ívanie, nordic walking, be┼żeck├ę a┬ácyklistick├ę trasy, v┬ázime aj trate na be┼żeck├ę ly┼żovanie a┬áto v┼íetko len 7 km od ly┼żiarsk├Żch vlekov. V─Ćaka 120 hekt├írom zelen├Żch plôch sú tu ─Ćal┼íie┬ámo┼żnosti teambuildingov├Żch aktiv├şt. Rovnako┬áwellness z├ízemie, ┬ákonferen─Źn├ę priestory (od mal├Żch pre 8 os├┤b a┼ż po 100 os├┤b), s kuchy┼łou s┬ákulin├írskymi ┼ípecialitami a┬ácukr├írensk├Żmi produktmi z┬ádielne vlastn├Żch cukr├írok a profesion├ílnym person├ílom. Bohat├í ponuka ┼íportov├Żch, turistick├Żch a┬ávo─żno─Źasov├Żch aktiv├şt uspokoj├ş aj najn├íro─Źnej┼í├şch n├ív┼ítevn├şkov.

Akciová spolo─Źnos┼ą Vincentka, okrem plnenia tejto svetozn├ímej miner├ílky do flia┼í, robí aj osvetu okolo jej u┼ż├şvania a┬áinformuje i o benefitoch s┬á┼łou spojených. Hlavne na soci├ílnych sie┼ąach spolo─Źnos┼ą zaznamenala stovky pozit├şvnych reakci├ş, n├ízorov ale aj ot├ízok spojen├Żch s┬áu┼ż├şvan├şm Vincentky. Na niektoré z┬ánich, hlavne ─Źasto sa opakujúce, odpoved├í Jan ┼áum┼íal, riadite─ż Vincentky, a.s. Ide o pr├şspevky skuto─Źn├Żch ─żud├ş s┬áich n├ízormi uverejnen├Żmi napr├şklad na:┬áhttps://www.facebook.com/slovaklinesmagazin.sk/

Silvestrovský ve─Źer v┬áBardejovsk├Żch Kúpe─żoch má u┼ż svoju hviezdu - Bo┼żanku. Bude hos┼ąom silvestrovského programu, ktor├Ż od┼ítartuje 31.decembra o┬á19.00 hod. a┬ájeho s├║─Źas┼ąou bude moder├ítor, ┼żiv├í hudba, kult├║rny program, sl├ívnostn├í ve─Źera, f─ża┼ía vína a┬ásektu na 2 osoby, miner├ílka, tepl├Ż a studen├Ż bufet, oh┼łostroj, dar─Źek. K┬átomu v┼íetk├ęmu je pribalen├Ż bal├ş─Źek proced├║r (pod─ża po─Źtu noc├ş) str├íven├Żch na z├íver roka v┬ániektorom z┬ánajlep┼í├şch hotelov akciovej spolo─Źnosti Bardejovsk├ę k├║pele. K┬ádispoz├şcii je luxusn├Ż ┼ítvorhviezdi─Źkov├Ż kongresov├Ż hotel Alexander, rekon┼ítruovan├ę izby k├║pe─żn├ęho hotela s┬áwellness Ozón, ─Źi secesn├í atmosf├ęra historickej Ast├│rie. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Po─Źas októbra a novembra 2019 prebehne v┬áBardejovských Kúpe─żoch a┬áokolí revitalizácia┬á┬án├íu─Źného chodn├şka ─îierna Ml├íka. Projekt m├í n├ízov Obnova turistickej infra┼ítruktúry v regióne ┼áari┼í Bardejov a okolie - náu─Źný chodník┬á ─îierna Ml├íka - Bardejovské K├║pele. Akciu realizuje a┬áfinancuje KOCR SEVEROVÝCHOD PRE┼áOV┬á v spolupr├íci s OOCR ┼áARI┼á BARDEJOV. Informuje o┬átom riadite─ż Oblastnej organiz├ície cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.

Viete ─Źo majú spolo─Źného spracovanie ┼żelezn├ęho ┼írotu v ┼ŻP EKO QELET, Hliník nad Hronom na Slovensku, sie┼ą hypermarketov Tesco v┬áMa─Ćarsku, farmaceutická klinika v┬áK├íthm├índ├║ v┬áNep├íle a odso─żovacia stanica v┬áOm├íne? V┼íade tam ohrievaj├║ vodu ploch├ę slne─Źn├ę kolektory z┬áprodukcie najvä─Ź┼íieho slovensk├ęho výrobcu slne─Źn├Żch kolektorov, firmy THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o.Informuje o┬átom riadite─ż tejto firmy Alfr├ęd Gottas.

V┬ád┼łoch 25. a┼ż 27.septembra 2019 sa konala v hoteli SOREA MÁJ v nádhernom prostredí J├ínskej doliny konferencia CHÉMIA 2019. Jej organiz├ítormi sú┬áZväz chemického a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR┬áspolu so spolupracujúcimi organizáciami a odbornými garantmi. Hlavn├Żmi témami tohtoro─Źn├ęho 14.ro─Źníka boli Responsible Care (zodpovedn├í starostlivos┼ą), environment├ílna a┬áchemick├í legislat├şva.┬áKonferencia vytvára priestor na stretnutie z├ístupcov výrobcov, dovozcov, distribútorov a pou┼żívate─żov chemick├Żch l├ítok a priemyseln├Żch zväzov. V s├║vislosti s prebiehaj├║cimi zmenami v chemickej legislat├şve v EÚ poskytne priestor┬á┬á┬ána výmenu skúseností s implementáciou environment├ílnej a chemickej legislat├şvy do praxe. Informuje o┬átom Ing. Silvia Surov├í, gener├ílna sekret├írka ZCHFP SR.

V sobotu 6.októbra 2019 sa bude kona┼ą v┬áBardejovských kúpe─żoch v K├║pe─żnej kolonáde 5.ro─Źník HORNO┼áARI┼áSKÉHO VÍNNEHO FESTIVALU. Jeho s├║─Źas┼ąou s├║ bohaté sprievodn├ę akcie a kult├║rny program so za─Źiatkom o 14.00 hod. O┬áz├íbavu sa postaraj├║ folkl├│rne s├║bory Ha┼żl├şn─Źanka a Barto┼íofske dziv─Źata a┬áparopci, mati─Źn├Ż klub Heligonk├írov z┬áBardejova, na p├ş┼í┼ąalku a┬átrombitu zahr├í Jaroslav Sloboda a┬ávyst├║pi aj skupina ┼áans├│n s┬ápies┼łami z┬áreperto├íru Edith Piaf. Nebude ch├Żba┼ą o┬á19.00 hod. ani sabr├í┼ż - exhib├şcia v┬ásekan├ş sektov a┬áo 20.00 hod tombola.Informuje o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Kongresový hotel Alexander, ktor├Ż je najluxusnej┼íím zariaden├şm Bardejovsk├Żch kúpe─żov, a.s., pripravil pre host├ş, v┬áobdob├ş od┬á13.10.2019┬ádo 22.12.2019,┬áatrakt├şvne z─żavnené jesenn├ę pobyty. Na v├Żber s├║ pred─║┼żen├ę v├şkendov├ę pobyty, alebo cenovo e┼íte v├Żhodnej┼íie pobyty po─Źas t├Ż┼żd┼ła. Cena zah┼Ľ┼ła┬á┬áubytovanie v┬ádvojlô┼żkovej izbe exclusive, pln├║ penziu - stravu formou bufetov v┬áhoteli Alexander, vybran├ę proced├║ry, neobmedzen├Ż vstup do Wellness Spa v┬áhoteli Ozón (baz├ęny + sauny) a neobmedzen├Ż vstup do hotelov├ęho Wellness v┬áhoteli Alexander. V predaji s├║ aj zv├Żhodnen├ę Viano─Źn├ę pobyty.┬áInformuje o tom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

4026 Ŕlßnkov (269 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.09 sek˙nd