Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Presti┼żní ocen─Ťn├ş Osobnost cestovn├şho ruchu - Holiday World Award za rok 2017 p┼Öevzal letos 15. února na slavnostn├şm zahájen├ş veletrhu Holiday World MUDr. Eduard Bl├íha, gener├íln├ş ┼Öeditel L├ízn├ş Luha─Źovice, a. s., a Lé─Źebných l├ízn├ş J├íchymov, a. s., a prezident Svazu l├ę─Źebn├Żch l├ízn├ş ─îR. O jeho zvolen├ş rozhodla prost┼Öednictv├şm ankety sv├Żmi hlasy ┼íirok├í odborn├í ve┼Öejnost na profesn├şm port├ílu iCOT.cz. Usp─Ťl tak v┬ákonkurenci deseti dal┼í├şch v├Żjime─Źn├Żch profesion├íl┼», kte┼Ö├ş se dlouhodob─Ť v─Ťnuj├ş cestovn├şmu ruchu nad b─Ť┼żn├Ż r├ímec sv├Żch pracovn├şch povinnost├ş. Mezi zm├şn─Ťn├Żch jeden├íct tuzemsk├Żch profesion├íl┼» bylo v anket─Ť rozd─Ťleno v├şce ne┼ż 3 500 hlas┼», z┬ánich┼ż MUDr. Eduard Bl├íha z├şskal t├ęm─Ť┼Ö t┼Öetinu z┬ánich a stal se tak jasn├Żm dr┼żitelem ocen─Ťn├ş.

Nie je umenie nain┼ítalova┼ą sériovo vyrában├ę zariadenia na vyu┼żívanie Obnovite─żných zdrojov energie (OZE), napr├şklad slne─Źn├ę kolektory, na ide├ílne plochy. Ove─ża n├íro─Źnej┼íie a┬ápre vä─Ź┼íinu mont├í┼żnych firiem aj takmer nemo┼żn├ę je vyhovie┼ą individu├ílnym po┼żiadavk├ím pri atypickej architektúre, historick├Żch a┬á┼ípecializovan├Żch budov├ích, ─Źi┬áv┬án├íro─Źn├Żch klimatick├Żch podmienkach. Jednou z┬áfiriem, ktor├í si dok├í┼że poradi┼ą aj s┬ánetradi─Źn├Żmi v├Żzvami je najv├Ą─Ź┼í├ş slovensk├Ż v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov firma THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. Medzi jeho majstrovsk├ę k├║sky patr├ş logo hrocha zo slne─Źn├Żch kolektorov v┬áZOO Ostrava, dod├ívka pre sol├írnu lo─Ć a┬árôzne individu├ílne rie┼íenia pre bytov├ę domy, hotely a┬ákostoly po celom svete. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Ch┼Öipková epidemie tr├ípí ─îesko, kde u┼ż p┼Öinesla i úmrt├ş a nar┼»st├í i na Slovensku, kde od za─Ź├ítku ├║nora zav├şr├í ┼íkoly a nemocnice p┼Öed n├ív┼ít─Ťvami. Proto┼że jde o virové onemocn─Ťn├ş, na jeho l├ę─Źbu nepom├íhaj├ş antibiotika. T─Ťlo si mus├ş poradit v prvn├ş ┼Öad─Ť samo, existuj├şc├ş l├ęky slou┼ż├ş sp├ş┼íe k pos├şlen├ş imunity a usnadn─Ťn├ş boje s nemoc├ş. Jedn├şm z nejlep┼í├şch podp┼»rných prost┼Öedk┼» na usnadn─Ťn├ş d├Żch├ín├ş a vyka┼íl├ív├ín├ş hlen┼» je miner├íln├ş voda Vincentka a v├Żrobky s jej├şm obsahem. Vincentka se p┼Öi ch┼Öipce inhaluje, klokt├í, vyplachuje, st┼Ö├şk├í do dutin spreji a cuc├í v tablet├ích s obsahem sol├ş z Vincentky.

Chcete strávit velikono─Źní sv├ítky netradi─Źn─Ť a p┼Ö├şjemn─Ť? P┼Öije─Ćte si je u┼ż├şt do ┬áALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu v┬áLázních Luha─Źovice v term├şnu od 25. 3.┬á do┬á 2. 4. 2018. U┼żijete si sv├ítky jara bez zbyte─Źného shonu, p┼Ö├şprav a stresu. Tradi─Źn─Ť je p┼Öipraven sv├íte─Źn├ş program a nechyb├ş ani l├íze┼łsk├ę procedury. Informuje o tom ┼Öeditelka Alexandrie Miloslava Fialov├í.
Medzi hlavné prednosti fúkanej drevoláknitej izol├ície patrí najmä variabilita a┬áflexibilita, trv├ícnos┼ą a┬áako výsledn├Ż efekt pr├şjemn├í kl├şma v┬ámiestnostiach po cel├Ż rok. Netreba v┼íak zab├║da┼ą, ┼że i┬átu plat├ş dôle┼żitos┼ą v├Żberu jej v├Żrobcu a┬án├ísledne realiza─Źnej firmy celej stavby. Dod├ívate─ż f├║kanej izol├ície STEICO ZELL, spolo─Źnos┼ą Tepore, prin├í┼ía nieko─żko inform├íci├ş o┬átom, pre─Źo je f├║kan├í izol├ícia najlep┼í├şm rie┼íen├şm pre modern├║ stavbu - n├şzkoenerget├şck├ę a pas├şvne domy, murovan├ę domy alebo drevostavby. Informuje o┬átom Jakub ─îajko z firmy TEPORE.

Po─Źas posledného januárov├ęho víkendu sa na Z├ímku V├şg─ża┼í┬ákonal prest├ş┼żny Z├ímocký ples. V┬ásobotu 27. janu├íra 2018 zavl├ídla na z├ímku sl├ívnostn├í atmosf├ęra spojen├í s┬áhistorick├Żmi prvkami. ┼ápecialitou toho plesu je toti┼ż aj dobov├Ż dress code. Hlavnou hviezdou ve─Źera bol Samuel Tome─Źek, sú─Źas┼ąou programu bola aj dobov├í hudba, historick├í módna prehliadka, oh┼łov├í show alebo ┼íermiarske etudy.

Myslíte si, ┼że se v┬ázim─Ť v lázn├şch nic ned─Ťje? Neplat├ş to pro L├ízn─Ť Luha─Źovice, kde si m┼»┼żete za zvýhodn─Ťné ceny u┼ż├şvat wellness ┬áa l├ę─Źebn├ę pobyty pln├ę relaxace. Zat├şmco ly┼żov├ín├ş v┬át├ęto sezón─Ť ve v─Ťt┼íin─Ť n├ş┼że polo┼żen├Żch st┼Öedisek za moc nestoj├ş, atraktivn├ş wellnes a procedury si m┼»┼żete dop┼Ö├ít v┬áka┼żd├ęm po─Źas├ş. Nav├şc L├ízn─Ť Luha─Źovice v├ís r├ídi uv├ştaj├ş i s┬ácelou rodinou. Nev├şte, kam s d─Ťtmi o jarn├şch pr├ízdnin├ích? P┼Öije─Ćte do l├ízn├ş.

Slovenská inova─Źn├í a energetick├í agentúra (SIEA)┬ázverejnila harmonogram pl├ínovaných kôl projektu Zelen├í dom├ícnostiam na prv├Ż ┼ítvr┼ąrok 2018. Bud├║ sa kona┼ą ┼ítyri kol├í s pouk├í┼żkami na podporu┬áin┼ítal├ícií zariaden├ş na vyu┼ż├şvanie OZE (Obnovite─żn├Żch zdrojov energie)┬áza viac ako 7 mil. eur. Prvé kolo je plánovan├ę na 23. 1. 2018 a┬ábude zameran├ę na podporu in┼ítal├ície fotovoltických panelov v mimobratislavsk├Żch regiónoch. Nasledova┼ą budú dve kol├í (6. 2., 27. 2.) na podporu in┼ítal├ícií slne─Źn├Żch kolektorov a tepeln├Żch ─Źerpadiel. Na 13. marca je napl├ínovan├ę kolo, v r├ímci ktor├ęho bude mo┼żn├ę po┼żiada┼ą iba o pr├şspevky na in┼ítal├íciu kotlov na biomasu v mimobratislavsk├Żch regi├│noch.
Chemický a farmaceutick├Ż priemysel na Slovensku pokra─Źuje v rastovom trende u┼ż tretí kvartál za sebou. Pod─ża údajov ┼átatistického ├║radu (┼áÚ) SR┬ázaznamenal za prvých 9.┬á┬ámesiacov tohto roka 7% medziro─Źn├Ż rast tr┼żieb. Oproti 6,728 mld EUR za 3. ┼ítvr┼ąroky 2016, zaznamenal v┬árovnakom období roku 2017 celkové tr┼żby 7,201 mld EUR.┬áDarilo sa predov┼íetkým rafinovan├Żm ropn├Żm produktom, chemikáli├ím a┬áchemick├Żm v├Żrobkom, farmaceutick├Żm v├Żrobkom┬á┬áa v├Żrobkom z┬águmy a┬áplastov,┬ápokles tr┼żieb nebol zaznamenaný v ┼żiadnom odvetví.┬áPod rast odvetvia sa podpísal rastúci automobilový priemysel na Slovensku a priaznivé ceny ropy. Naopak brzdou rozvoja sa ukazuj├║ zvy┼íuj├║ce sa nároky na po─Źty pracovn├şkov a┬árast├║ce mzdov├ę a┬ásoci├ílne n├íklady na pracovn├║ silu. Informoval o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zväzu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

Existuje najmenej 10 dôvodov pre náv┼ítevu z├ímockého hotela The Grand Víg─ża┼í. Nechajte sa aj vy zl├íka┼ą ponukou ┼żivej histórie, ┼ípi─Źkovej gastron├│mie a┬áskvelými wellness slu┼żbami a┬áu┼żite si pobyt na ozajstnom z├ímku. Z├ímok V├şg─ża┼í je symbolom nov├ęho trendu v┬áhotelierstve na Slovensku. Ve─żkorys├í rekon┼ítrukcia prin├í┼ía n├ív┼ítevn├şkom z├ímku n├ívrat do obdobia gotiky, renesancie i┬ábaroka a┬áje aristokratick├Żm skvostom nielen podpolianskeho regi├│nu, ale aj Slovenska.┬á┬áInformuje o┬átom riadite─ż hotela Tom├í┼í Sokologorsk├Ż.

 


Poznáte z├íkladné krit├ęrium pasívneho domu?┬á O┬átom, ─Źi je dom pas├şvny, n├şzkoenergetický alebo nulov├Ż hovor├ş mno┼żstvo tepla, ktor├ę je potrebn├ę na to, aby bola zabezpe─Źen├í tepeln├í pohoda v┬áinteri├ęri. ─îi┼że ro─Źn├í mern├í potreba tepla na vykurovanie. Pri pas├şvnom dome je ro─Źn├í mern├í potreba tepla na vykurovanie maxim├ílne 15 kWh/m2a┬áob├Żvanej plochy. To znamen├í, ┼że na zabezpe─Źenie pr├şjemnej vnútornej teploty v┬ázimnom obdob├ş nie je potrebn├Ż rozsiahly vykurovac├ş syst├ęm, ─Źastokr├ít posta─Źuje ohrev (v┬álete chladenie) vetracieho vzduchu pomocou rekupera─Źn├ęho zariadenia.

Novou atrakci pro turisty dokon─Źují v t─Ťchto dnech mezi Bardejovskými lázn─Ťmi a m─Ťstem Bardejov. Na kopci vyr┼»st├í d┼Öev─Ťn├í rozhledna vysok├í 9,6 m, ze které je vynikaj├şc├ş v├Żhled na m─Ťsto a okoln├ş lesy. Rozhledna Bardejov Kamenn├í Hora si vy┼ż├íd├í celkov├ę n├íklady 17 942 eur. ─î├ístkou 11 100 eur p┼Öisp─Ťla KOCR Severov├Żchod Slovenska a zbytek dofinancuje oblastn├ş organizace cestovn├şho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á Bardejov.┬áRozhledna Bardejov Kamenn├í hora se stane dominantou doln├ş ─Ź├ísti Kamenn├ę hory a bude snadno p┼Ö├şstupn├í po ─Źerven├ę turistick├ę zna─Źce z l├ízn├ş i Bardejova, proto┼że je p┼Ö├şmo na t├ęto vyu┼ż├şvan├ę turistick├ę magistr├íle. Informuje o tom ┼Öeditel OOCR Radom├şr Jan─Źo┼íek.

V┬ádoteraj┼íích kolách projektu Zelen├í dom├ícnostiam, ktoré vyhl├ísila SIEA (Slovensk├í inova─Źn├í a energetick├í agentúra) po─Źas dvoch rokov si z├íkazn├şci mohli vybera┼ą┬á┬ázo stoviek registrovaných zhotovite─żov zariadení na vyu┼ż├şvanie obnovite─żn├Żch zdrojov energie (OZE). Vybra┼ą si z┬áobrovskej nepreh─żadnej ponuky to najvhodnej┼íie zariadenie a zhotovite─ża nie je pre laika jednoduché. Priná┼íame 10 naj─Źastej┼í├şch ot├ízok k┬ápouk├í┼żkam na OZE. Odpoved├í riadite─ż najvä─Ź┼íieho slovensk├ęho v├Żrobcu slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLARU ┼Żiar, s. r. o., Alfr├ęd Gottas.

Projekt Strategické partnerstvo pre inováciu v odbornom vzdel├ívaní pre chemický a farmaceutick├Ż priemysel - ChemPharm VET - v┬ár├ímci programu Erasmus+, realizovan├Ż od septembra 2015, sa skon─Źil k┬á30. novembru 2017. Informovala o┬átom Silvia Surov├í, gener├ílna sekret├írka Zväzu chemick├ęho a┬áfarmaceutick├ęho priemyslu SR (ZCHFP SR). Projekt bol zameran├Ż na pr├şpravu klasifika─Źn├ęho ┼ítandardu, u─Źebn├Żch osnov a pl├ínov oper├ítora v chemickom a farmaceutickom priemysle. Jeho cie─żom je celkov├ę skvalitnenie ┼ítúdia a┬áharmoniz├ícia syst├ęmu vzdel├ívania v SR s európskymi vzdel├ívac├şmi syst├ęmami tak, aby absolventi slovensk├Żch stredn├Żch odborn├Żch ┼íkôl mali zru─Źnosti a vedomosti na ├║rovni EÚ, a mali tak perspekt├şvu pr├íce v chemickom a farmaceutickom priemysle nielen na Slovensku, ale aj v in├Żch ┼ít├ítoch ├Ünie.

Pre tých z┬ánás, ktorí si e┼íte st├íle nezvolili, kde budú tr├ívi┼ą tohtoro─Źného Silvestra, je tu posledn├í mo┼żnos┼ą k├║pi┼ą si Silvestrovsk├Ż pobyt na Z├ímku V├şg─ża┼í. Novoro─Źn├ę oslavy prebehn├║ vo ve─żkom ┼ít├Żle, pripraven├Ż je bohat├Ż program. Hlavnou hviezdou ve─Źera bude Luk├í┼í Adamec, vyst├║pia aj Funky Emotions. Pobyt Silvester na z├ímku je ur─Źen├Ż na dve noci, po─Źas neho si odd├Żchnete vo wellness, absolvujte prehliadku z├ímku a┬ánebude ch├Żba┼ą ani sl├ívnostn├í silvestrovsk├í ve─Źera. Informuje o┬átom riadite─ż hotela Tom├í┼í Sokologorsk├Ż.

3897 Ŕlßnkov (260 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 4 | 5 | 6 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.09 sek˙nd