AKTUÁLNE SPRÁVY


Kult├║ra


Vyhliadka s┬áútul┼łou, ktor├║ uviedli do prevádzky nad býval├Żm vlekom v┬ámeste Svidník v┬áz├ívere roku 2021, bola v┬áposlednom ─Źase z├║tulnen├í. Novinkou je alt├ínok, ktor├Ż sl├║┼żi od konca roka 2022. Celkov├í invest├şcia do mobili├íru, si spolu s┬áalt├ínkom, vy┼żiadala sumu 5┬á000 EUR z Oblastnej organiz├ície cestovného ruchu (OOCR) ┼áARI┼á -Bardejov. Celkovo OOCR investovala do turistickej infra┼ítrukt├║ry, ale aj podujat├ş a┬ápropaga─Źn├Żch materi├ílov pre región Svidn├şk, v┬áminulom roku 13┬á000 eur. V tomto roku to bude tie┼ż 13┬á000 eur a┬áspolupodie─ża┼ą sa na financovan├ş bude aj KOCR Severov├Żchod Slovenska. Informuje o┬átom Radom├şr Jan─Źo┼íek, riadite─ż OOCR ┼áARI┼á -Bardejov.

Po krátkej prest├ívke sa opä┼ą, od utorka 28. marca 2023 od┬á11.00 h za─Źali vyd├íva┼ą pouk├í┼żky na zariadenia Obnovite─żných zdrojov energie (OZE). Slovensk├í inova─Źn├í a energetick├í agentúra (SIEA) ozn├ímila, ┼że nav├Ż┼íi rozpo─Źet projektu Zelen├í dom├ícnostiam o 5 miliónov EUR. Mimoriadne doplnenie zdrojov je ur─Źené na financovanie in┼ítal├ícií, ktor├ę s├║ zhotovitelia schopn├ş ukon─Źi┼ą do 3 mesiacov. K┬á┼żiadostiam, ktor├ę si dom├ícnosti zaregistrovali na str├ínke www.zelenadomacnostiam.sk, bud├║ môc┼ą zhotovitelia aktivova┼ą vyd├ívanie pouk├í┼żok a┼ż do vy─Źerpania vy─Źlenenej sumy. Z├írove┼ł SIEA pripravuje nov├Ż projekt, v ktorom bude k dispoz├şcii 140 mili├│nov EUR.

Máj patrí k┬ánajkraj┼í├şm mesiacom na relaxa─Źné a┬áwellness pobyty. K┬áob─żube mesiaca l├ísky e┼íte prid├ívajú vo─żn├ę dni po─Źas sviatkov prv├ęho a ôsmeho m├íja, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą, spolu s┬áv├şkendovými, bloky vo─żn├Żch dn├ş. Sta─Źia 4 dni dovolenky a┬ázrazu je k┬ádispoz├şcii 11 dn├ş s├║visl├ęho vo─żna. Aspo┼ł ─Źas┼ą z┬áich sa oplat├ş venova┼ą svojmu zdraviu v┬ák├║pe─żoch. A┬áke─Ć sa objavia e┼íte akciov├ę z─żavy, potom u┼ż niet ─Źo v├íha┼ą. Napr├şklad tak├Ż akciov├Ż wellnes pobyt Vital, v ┼ítvorhviezdi─Źkovom wellness hoteli Alexander v┬áBardejovsk├Żch K├║pe─żoch, za─Ź├şna od 169,50 EUR na 3 dni (2 noci) pre jednu osobu. Tieto akciov├ę pobyty platia od 30.apr├şla a┼ż do 25.j├║na 2023.┬áInformuje o┬átom┬á┬áekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských Kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

K┬ápredstave jari patria kvety, ─Źi u┼ż ako kvitnúce stromy, alebo byliny. K┬átomu samozrejme ┼żiariace slnko┬á┬áa pohyb v┬áprírode. No a┬ák┬ápredchádzajúcim atrib├║tom sa radia aj alergické prejavy pe─żových alergikov, predov┼íetk├Żm hlieny. Doznievaj├║ aj choroby d├Żchac├şch┬á┬á┬á┬áciest - angíny, zápalov priedu┼íiek, p─żúc, chr├şpky a Covidu 19.┬á Na druhej strane je tu zvý┼íen├í n├ímaha v┬ás├║vislosti s┬ávonkaj┼í├şmi┬á┬á┼íportovými aktivitami, i┬áfyzickou prácou. V tak├Ż ─Źas pom├íha svetozn├íma miner├ílka Vincentka, dokonale zladen├í s┬ájarou a┬áprin├í┼íajúca ├║─żavu i┬ádoplnenie potrebn├Żch miner├ílov.

Nárast tr┼żieb o 118% zaznamenal vlani najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. Zv├Ż┼íil tak svoje tr┼żby z 2,78 mil. EUR v roku 2021 na 6,05 mil. EUR v┬ároku 2022. Ide o┬ánajvy┼í┼í├ş rast v┬áhistórii firmy, za ktor├Ż v─Ća─Ź├ş sú─Źasnému boomu OZE na svetov├Żch trhoch, ale hlavne raketov├ęmu n├ístupu z├íujmu na najv├Żznamnej┼íom dom├ícom trhu. V┬ároku 2023 ┼żiarsky v├Żrobca priamo exportoval do 19 kraj├şn sveta. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Minuloro─Źný návrat kultúrnych podujatí po dvoj a┼ż trojro─Źn├Żch prest├ívkach, spôsoben├Żch proticovidov├Żmi opatreniami, bol celkom s─żubn├Ż. Po─Źetnos┼ą podujat├ş, ani n├ív┼ítevnos┼ą, v┼íak nedosahovali predcovidové ─Ź├şsla. V┬átomto roku o─Źak├ívaj├║ organiz├ítori kult├║rnych podujat├ş na severov├Żchode Slovenska, ┼że by sa z├íujem verejnosti mal vr├íti┼ą v┬áplnej sile. ─îi to bude naozaj tak z├ívis├ş od finan─Źn├Żch mo┼żnost├ş miest, obc├ş a┬ásubjektov p├┤sobiacich v┬átejto oblasti na jednej strane a┬ák├║pnej sile obyvate─żstva na strane druhej. Informuje o┬átom riadite─ż Oblastnej organiz├ície cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.

Jeden z najvýznamnej┼íích svetov├Żch v├Żrobcov solárnych kolektorov, spolo─Źnos┼ą┬á┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., opä┼ą vystavoval v rakúskom meste Wels. V d┼łoch 1. a┼ż 5. marca 2023 prezentoval na ve─żtrhu ├║spory energie Energiesparmesse Wels svoju produkciu v spolo─Źnom stánku s┬ánemeckými a┬árak├║skymi kolegami. Od minulého roka je spolo─Źnos┼ą┬á┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., ─Źlenom Hargassner Holding, nezávislej skupiny výrobcov zariadení na vyu┼żitie obnovite─żn├Żch zdrojov, patriacej do vlastn├şctva rodiny Hargassner. V┬á┼ítruktúrach skupiny pôsob├ş ako jedin├Ż v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov a┬ádvorn├Ż dod├ívate─ż tejto technológie pre v┼íetky obchodné zlo┼żky skupiny v┬áEur├│pe i┬áz├ímor├ş. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Kto si v┼íimne rozbor vody z┬áprame┼ła Vincentky zistí, ┼że obsahuje ┼żelezo. Minerálna voda naplnen├í vo f─ża┼íiach v┼íak u┼ż ┼żelezo neobsahuje. Kam sa podelo? A┬ápre─Źo? Vincentka sa pred plnen├şm do flia┼í filtr├íciou zbavuje ┼żeleza v┬áprocese ktorý naz├Żvame od┼żeleznenie. Vykon├ívame ho z┬á─Źisto praktick├Żch dôvodov, aby sme zachovali stabilitu n├í┼ího produktu po─Źas celej doby jeho skladovania-teda predp├şsané 2 roky.
V┬árámci expozície SLOVAKIA TRAVEL sa zú─Źastnili na medzin├írodnom ve─żtrhu cestovného ruchu┬áIMTM 2023 v Tel Avive v┬áIzraeli, aj Bardejovsk├ę K├║pele. Slovensko je pre Izrael─Źanov zauj├şmavou destin├íciou, predov┼íetkým svojimi k├║pe─żn├Żmi zariadeniami, horami a┬ákult├║rnym dedi─Źstvom. Plat├ş to aj opa─Źne, Izrael je l├íkav├Ż pre Slov├íkov predov┼íetk├Żm históriou a┬ápamiatkami. Informuje o tom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch K├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Najru┼ínej┼íí rok vo svojej┬á┬áhistórii pre┼żil vlani najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. Priniesol mu etablovanie nového vlastn├şka celej firmy, finan─Źn├Ż kapitál na ─Ćal┼í├ş rozvoj, roz┼í├şrenie v├Żrobn├ęho programu, viac ako zdvojn├ísobenie tr┼żieb a n├írast zamestnanosti o┬áp├Ątinu. A┬áto v┼íetko na pozad├ş najv├Ą─Ź┼íej energetickej kr├şzy v┬áEur├│pe, vojny na Ukrajine a┬ázastaven├ş v├Żroby prim├írneho hlin├şka v┬áSlovalcu ┼Żiari nad Hronom. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Netypicky teplá zima spôsobila, ┼że kvitnutie alergiu sp├┤sobujúcich rastlín - liesky a jel┼íe nast├║pilo tento rok cca o dva tý┼żdne sk├┤r ako vlani. Alergológovia o─Źak├ívaj├║, ┼że oteplenie, spolu s dostatkom vlahy a┬áslne─Źného ┼żiarenia, prines├║ r├Żchly n├ístup denn├Żch koncentr├íci├ş pe─żov v┬áovzdu┼í├ş a┬áto aj v severnej┼í├şch oblastiach Slovenska. Tohtoro─Źn├í jar tak m├┤┼że by┼ą pre pe─żov├Żch alergikov poriadne n├íro─Źn├í. Na┼í┼ąastie na┬áv┼íetky druhy alergi├ş existuje osved─Źen├Ż pomocn├Ż podporn├Ż prostriedok, ktor├Ż pom├íha u─żavova┼ą od ich n├ísledkov. Je to svetozn├íma miner├ílna voda Vincentka prameniaca v┬áLuha─Źoviciach.

Sneh a┬ás┬áním súvisiace ly┼żovanie boli atrakcie turistického ruchu, ktor├ę do za─Źiatku februára 2023 chýbali aj na severov├Żchode Slovenska. V├Żdatne sne┼żenie v┼íak situ├íciu zmenilo a┬ály┼żiarske stredisk├í u┼ż otv├íraj├║ (viac na┬áwww.holidayinfo.sk). V ly┼żiarskom stredisku Regetovka sa ly┼żuje u┼ż od 30.januára 2023 (www.regetovka.sk), stredisko Medvedie (www.skimedvedie.sk) otvorilo 6.februára 2023 a┬á┬ástredisko Makovica - Ni┼żná Polianka ohlasuje, ┼że zjazd├írska ly┼żiarska sezóna┬á┬áza─Źala u┬ánich v┬ápiatok 10.februára 2023.

V┬ánovom roku sa tradi─Źne roztrhne vrece s┬ácvi─Źiacimi jedincami, ktorí si dali predsavzatia ┼że v┬ánovom roku schudnú. Fitness centrá maj├║ v┬átýchto d┼łoch plno. Nap─║┼łaj├║ ich┬á┬ápermanentky na celý rok, ktoré dostanú ─żudia pod strom─Źek, alebo si ich motivovaní k├║pia sami. Po cvi─Źen├ş padne vhod doplni┼ą si minerály. Vtedy je ─Źas siahnu┼ą po osved─Źenej svetozn├ímej miner├ílnej vode Vincentka. V├Żrobca uv├ídza, ┼że jednorazov├í d├ívka na doplnenie iónov vyl├║─Źen├Żch potom pri ┼ąa┼żkej fyzickej pr├íci a ┼íporte mô┼że by┼ą┬á┬á400 a┼ż 600 ml na de┼ł a┬ána doplnenie dennej dávky jódu posta─Źí 25 a┼ż 30 ml. V┬ákontexte tejto inform├ície sa ukazuje, ┼że ide├ílnym objemom na pitný re┼żim po cvi─Źen├ş vo fitness mô┼że by┼ą 250 ml, ktor├Ż nap─║┼ła vla┼łaj┼íiu novinku firmy-plechovkové balenie Vincentky.

Ve─żkono─Źné pobyty patria medzi najob─żúbenej┼íie medzi klientami Bardejovských K├║pe─żov, a.s. Hlavn├ę kapacity v┬ánajluxusnej┼íích hoteloch Alexander, Ozón a┬áAst├│ria sa vypredaj├║ medzi prv├Żmi a┬áto zvy─Źajne v┬ápredstihu pred akciou. Na posledn├║ chv├ş─żu tak ostávaj├║ len k├║pe─żn├ę vilky. Aj tento rok,┬á┬áv termíne 6. a┼ż 11. apr├şla 2023, pripravili kúpele Ve─żkono─Źný pobyt na 3 a┼ż 5 noc├ş. Pod─ża ├║rovne ubytovania dvojposte─żová izba, pre jednu osobu na noc s┬áplnou penziou, vyjde od 88 eur vo vilk├ích, do 95 eur v┬áizb├ích typu ┼átandard. Izby typu Superior stoja 102 EUR a┬áExclusive 112 EUR na osobu a noc. Informuje o┬átom┬á┬áekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských Kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Najvä─Ź┼íí slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o., sa od utorka 7.februára do piatka 10.febru├íra 2023, zú─Źastnil na odbornom ve─żtrhu Aquatherm 2023 v Nitre. V┬áare├íli Agrokomplexu Nitra firma vystavovala na ploche takmer 50 m2. Informoval o tom ved├║ci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk.

4392 Ŕlßnkov (293 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 4 | 5 | 6 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.08 sek˙nd