Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Jednou zo 14 nominovaných stavieb na získanie ocenenia┬áDrevostavba roka 2017,┬áje aj Rodinn├Ż dom Ratkovce, ktor├Ż postavila firma M-House, s. r. o., Bratislava. Siedmy ro─Źn├şk tejto sú┼ąa┼że pre ─Źlenské spolo─Źnosti Sekcie drevostavieb vyhlásil Zväz spracovate─żov dreva SR (SD ZSD SR) a┬ájej v├Żsledky vyhl├ísi odborn├í porota na ve─żtrhu CONECO - RACIOENERGIA - PASÍVNE DOMY - DREVOSTAVBY - VODA 2018 na ├║vod podujatia 11. 4. 2018.┬áNominovan├ę stavby si mô┼że verejnos┼ą pozrie┼ą na┬áwww.drevostavby-zsdsr.sk┬áa v pripravovanom┬áDrevárskom magazíne 3/2018.

Rok 2017 byl pro Lázn─Ť Luha─Źovice, a.s., i Lé─Źebn├ę l├ízn─Ť J├íchymov a. s., kter├ę spolu tvo┼Öí skupinu Spa & Wellness Nature Resorts, op─Ťt úsp─Ť┼íný. Podle p┼Öedb─Ť┼żn├Żch v├Żsledk┼» hospoda┼Öen├ş skupina realizovala celkov├ę tr┼żby ve v├Ż┼íi 1,106┬á473 miliardy K─Ź, co┼ż byl meziro─Źn├ş n├ír┼»st o 6,2 %. Celkem zaznamenala 676 631 pobytov├Żch dn┼» a t├şm i 1,8 % n├ír┼»st proti roku 2016. Informoval o tom MUDr. Eduard Bl├íha, gener├íln├ş ┼Öeditel L├ízn├ş Luha─Źovice, a.s., a L├ę─Źebn├Żch l├ízn├ş J├íchymov, a.s.

V┬ád┼łoch 7. a┬á8. marca 2018 sa v┬áHoteli TATRA v┬áBratislave konalo Nadnárodné stretnutie pracovnej skupiny projektu ChemMultimodal - Transnational Work Group meeting. Hlavným cie─żom stretnutia bolo prerokovanie spolupr├íce a┬á─Ćal┼íieho postupu prípravy pilotn├Żch projektov, ktor├Żch cie─żom je presun cestnej prepravy v├Żrobkov a┬ásurov├şn v┬áchemickom priemysle na ┼żelezni─Źnú prepravu, s┬áo─Źak├ívan├şm pozit├şvnych environment├ílnych a bezpe─Źnostn├Żch dopadov. Informovala o┬átom Silvia Surov├í, gener├ílna sekret├írka Zväzu chemick├ęho a┬áfarmaceutick├ęho priemyslu SR (ZCHFP SR).

Vä─Ź┼íinu ─żudí stresuje, ak sa majú rozhodn├║┼ą o┬áveciach, ktorým nerozumej├║. Takou s├║ pre mnoh├Żch aj obnovite─żné zdroje energie (OZE) a┬ánaj─Źastej┼íie z┬ánich vyu┼ż├şvan├ę slne─Źn├ę kolektory. Na druhej strane by ─żudia neradi preme┼íkali pr├şle┼żitos┼ą z├şska┼ą pouká┼żky na OZE. Ve─Ć v┬átomto roku bud├║ k┬ádispoz├şcii u┼ż iba v┬áprvom polroku. Napr├şklad o┬ápr├şspevky na sol├írne kolektory, tepeln├ę ─Źerpadl├í a kotly na biomasu sa bude mo┼żn├ę uch├ídza┼ą 17. apr├şla 2018. K┬ádispoz├şcii bud├║ pouk├í┼żky v┬áhodnote 2┬á350┬á000 eur.┬á Do konca j├║na potom bud├║ vyhl├ísen├ę e┼íte dve kol├í pre zariadenia na v├Żrobu tepla.

Lázn─Ť Luha─Źovice, a. s., i┬áletos pokra─Źují v┬árekonstrukci svých kapacit. Od 13. února 2018 si hosté mohou vybrat k┬ápobytu b├Żval├Ż penzion Riviera, kter├Ż se zm─Ťnil na modern├ş t┼Ö├şhv─Ťzdi─Źkov├Ż garni hotel s┬á73 l┼»┼żky, recepc├ş, restaurac├ş a nov├Żm v├Żtahem. D├şky roz┼í├ş┼Öen├ş a modernizaci, k p┼»vodn├ş budov─Ť z┬ároku 1928, s┬ádvoupodla┼żn├ş p┼Ö├şstavbou ze 70. let minul├ęho stolet├ş, byla dopln─Ťna dal┼í├ş dv─Ť patra. Informoval o tom v├Żkonn├Ż ┼Öeditel L├ízn├ş Luha─Źovice Ing. Ji┼Ö├ş D─Ťdek, MBA.

Tú┼żite po modernom drevodome, v┬áktorom budete býva┼ą zdravo a┬áu┼íetrí vám peniaze? Nav┼ít├şvte v├Żstavu N├íbytok a┬áb├Żvanie a┬áModerné drevodomy v┬áNitre, ktor├í sa uskuto─Źn├ş v d┼łoch 13. - 18. 3. 2018. Vo v├Żstavnom st├ínku firmy M-House, v┬ápavilóne N ─Ź├şslo 16, uvid├şte materi├íly a┬ákon┼ítrukcie, s┬ápomocou ktor├Żch realizuje firma M-House drevostavby. Prezentova┼ą tu bude pou┼ż├şvan├ę drevovl├íknit├ę a konopn├ę izol├ície a┬ádif├║zne otvoren├ę kon┼ítrukcie, ktor├ę s├║ z├íkladom zdrav├ęho b├Żvania.┬áZ├írove┼ł sa zozn├ímite aj s┬áprv├Żm kompletn├Żm Certifikovan├Żm syst├ęmom na v├Żstavbu drevostavieb na Slovensku.┬á

Presti┼żní ocen─Ťn├ş Osobnost cestovn├şho ruchu - Holiday World Award za rok 2017 p┼Öevzal letos 15. února na slavnostn├şm zahájen├ş veletrhu Holiday World MUDr. Eduard Bl├íha, gener├íln├ş ┼Öeditel L├ízn├ş Luha─Źovice, a. s., a Lé─Źebných l├ízn├ş J├íchymov, a. s., a prezident Svazu l├ę─Źebn├Żch l├ízn├ş ─îR. O jeho zvolen├ş rozhodla prost┼Öednictv├şm ankety sv├Żmi hlasy ┼íirok├í odborn├í ve┼Öejnost na profesn├şm port├ílu iCOT.cz. Usp─Ťl tak v┬ákonkurenci deseti dal┼í├şch v├Żjime─Źn├Żch profesion├íl┼», kte┼Ö├ş se dlouhodob─Ť v─Ťnuj├ş cestovn├şmu ruchu nad b─Ť┼żn├Ż r├ímec sv├Żch pracovn├şch povinnost├ş. Mezi zm├şn─Ťn├Żch jeden├íct tuzemsk├Żch profesion├íl┼» bylo v anket─Ť rozd─Ťleno v├şce ne┼ż 3 500 hlas┼», z┬ánich┼ż MUDr. Eduard Bl├íha z├şskal t├ęm─Ť┼Ö t┼Öetinu z┬ánich a stal se tak jasn├Żm dr┼żitelem ocen─Ťn├ş.

Nie je umenie nain┼ítalova┼ą sériovo vyrában├ę zariadenia na vyu┼żívanie Obnovite─żných zdrojov energie (OZE), napr├şklad slne─Źn├ę kolektory, na ide├ílne plochy. Ove─ża n├íro─Źnej┼íie a┬ápre vä─Ź┼íinu mont├í┼żnych firiem aj takmer nemo┼żn├ę je vyhovie┼ą individu├ílnym po┼żiadavk├ím pri atypickej architektúre, historick├Żch a┬á┼ípecializovan├Żch budov├ích, ─Źi┬áv┬án├íro─Źn├Żch klimatick├Żch podmienkach. Jednou z┬áfiriem, ktor├í si dok├í┼że poradi┼ą aj s┬ánetradi─Źn├Żmi v├Żzvami je najv├Ą─Ź┼í├ş slovensk├Ż v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov firma THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. Medzi jeho majstrovsk├ę k├║sky patr├ş logo hrocha zo slne─Źn├Żch kolektorov v┬áZOO Ostrava, dod├ívka pre sol├írnu lo─Ć a┬árôzne individu├ílne rie┼íenia pre bytov├ę domy, hotely a┬ákostoly po celom svete. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Ch┼Öipková epidemie tr├ípí ─îesko, kde u┼ż p┼Öinesla i úmrt├ş a nar┼»st├í i na Slovensku, kde od za─Ź├ítku ├║nora zav├şr├í ┼íkoly a nemocnice p┼Öed n├ív┼ít─Ťvami. Proto┼że jde o virové onemocn─Ťn├ş, na jeho l├ę─Źbu nepom├íhaj├ş antibiotika. T─Ťlo si mus├ş poradit v prvn├ş ┼Öad─Ť samo, existuj├şc├ş l├ęky slou┼ż├ş sp├ş┼íe k pos├şlen├ş imunity a usnadn─Ťn├ş boje s nemoc├ş. Jedn├şm z nejlep┼í├şch podp┼»rných prost┼Öedk┼» na usnadn─Ťn├ş d├Żch├ín├ş a vyka┼íl├ív├ín├ş hlen┼» je miner├íln├ş voda Vincentka a v├Żrobky s jej├şm obsahem. Vincentka se p┼Öi ch┼Öipce inhaluje, klokt├í, vyplachuje, st┼Ö├şk├í do dutin spreji a cuc├í v tablet├ích s obsahem sol├ş z Vincentky.

Chcete strávit velikono─Źní sv├ítky netradi─Źn─Ť a p┼Ö├şjemn─Ť? P┼Öije─Ćte si je u┼ż├şt do ┬áALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu v┬áLázních Luha─Źovice v term├şnu od 25. 3.┬á do┬á 2. 4. 2018. U┼żijete si sv├ítky jara bez zbyte─Źného shonu, p┼Ö├şprav a stresu. Tradi─Źn─Ť je p┼Öipraven sv├íte─Źn├ş program a nechyb├ş ani l├íze┼łsk├ę procedury. Informuje o tom ┼Öeditelka Alexandrie Miloslava Fialov├í.
Medzi hlavné prednosti fúkanej drevoláknitej izol├ície patrí najmä variabilita a┬áflexibilita, trv├ícnos┼ą a┬áako výsledn├Ż efekt pr├şjemn├í kl├şma v┬ámiestnostiach po cel├Ż rok. Netreba v┼íak zab├║da┼ą, ┼że i┬átu plat├ş dôle┼żitos┼ą v├Żberu jej v├Żrobcu a┬án├ísledne realiza─Źnej firmy celej stavby. Dod├ívate─ż f├║kanej izol├ície STEICO ZELL, spolo─Źnos┼ą Tepore, prin├í┼ía nieko─żko inform├íci├ş o┬átom, pre─Źo je f├║kan├í izol├ícia najlep┼í├şm rie┼íen├şm pre modern├║ stavbu - n├şzkoenerget├şck├ę a pas├şvne domy, murovan├ę domy alebo drevostavby. Informuje o┬átom Jakub ─îajko z firmy TEPORE.

Po─Źas posledného januárov├ęho víkendu sa na Z├ímku V├şg─ża┼í┬ákonal prest├ş┼żny Z├ímocký ples. V┬ásobotu 27. janu├íra 2018 zavl├ídla na z├ímku sl├ívnostn├í atmosf├ęra spojen├í s┬áhistorick├Żmi prvkami. ┼ápecialitou toho plesu je toti┼ż aj dobov├Ż dress code. Hlavnou hviezdou ve─Źera bol Samuel Tome─Źek, sú─Źas┼ąou programu bola aj dobov├í hudba, historick├í módna prehliadka, oh┼łov├í show alebo ┼íermiarske etudy.

Myslíte si, ┼że se v┬ázim─Ť v lázn├şch nic ned─Ťje? Neplat├ş to pro L├ízn─Ť Luha─Źovice, kde si m┼»┼żete za zvýhodn─Ťné ceny u┼ż├şvat wellness ┬áa l├ę─Źebn├ę pobyty pln├ę relaxace. Zat├şmco ly┼żov├ín├ş v┬át├ęto sezón─Ť ve v─Ťt┼íin─Ť n├ş┼że polo┼żen├Żch st┼Öedisek za moc nestoj├ş, atraktivn├ş wellnes a procedury si m┼»┼żete dop┼Ö├ít v┬áka┼żd├ęm po─Źas├ş. Nav├şc L├ízn─Ť Luha─Źovice v├ís r├ídi uv├ştaj├ş i s┬ácelou rodinou. Nev├şte, kam s d─Ťtmi o jarn├şch pr├ízdnin├ích? P┼Öije─Ćte do l├ízn├ş.

Slovenská inova─Źn├í a energetick├í agentúra (SIEA)┬ázverejnila harmonogram pl├ínovaných kôl projektu Zelen├í dom├ícnostiam na prv├Ż ┼ítvr┼ąrok 2018. Bud├║ sa kona┼ą ┼ítyri kol├í s pouk├í┼żkami na podporu┬áin┼ítal├ícií zariaden├ş na vyu┼ż├şvanie OZE (Obnovite─żn├Żch zdrojov energie)┬áza viac ako 7 mil. eur. Prvé kolo je plánovan├ę na 23. 1. 2018 a┬ábude zameran├ę na podporu in┼ítal├ície fotovoltických panelov v mimobratislavsk├Żch regiónoch. Nasledova┼ą budú dve kol├í (6. 2., 27. 2.) na podporu in┼ítal├ícií slne─Źn├Żch kolektorov a tepeln├Żch ─Źerpadiel. Na 13. marca je napl├ínovan├ę kolo, v r├ímci ktor├ęho bude mo┼żn├ę po┼żiada┼ą iba o pr├şspevky na in┼ítal├íciu kotlov na biomasu v mimobratislavsk├Żch regi├│noch.
Chemický a farmaceutick├Ż priemysel na Slovensku pokra─Źuje v rastovom trende u┼ż tretí kvartál za sebou. Pod─ża údajov ┼átatistického ├║radu (┼áÚ) SR┬ázaznamenal za prvých 9.┬á┬ámesiacov tohto roka 7% medziro─Źn├Ż rast tr┼żieb. Oproti 6,728 mld EUR za 3. ┼ítvr┼ąroky 2016, zaznamenal v┬árovnakom období roku 2017 celkové tr┼żby 7,201 mld EUR.┬áDarilo sa predov┼íetkým rafinovan├Żm ropn├Żm produktom, chemikáli├ím a┬áchemick├Żm v├Żrobkom, farmaceutick├Żm v├Żrobkom┬á┬áa v├Żrobkom z┬águmy a┬áplastov,┬ápokles tr┼żieb nebol zaznamenaný v ┼żiadnom odvetví.┬áPod rast odvetvia sa podpísal rastúci automobilový priemysel na Slovensku a priaznivé ceny ropy. Naopak brzdou rozvoja sa ukazuj├║ zvy┼íuj├║ce sa nároky na po─Źty pracovn├şkov a┬árast├║ce mzdov├ę a┬ásoci├ílne n├íklady na pracovn├║ silu. Informoval o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zväzu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

3888 Ŕlßnkov (260 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 3 | 4 | 5 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.10 sek˙nd