Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Novou atrakci pro turisty dokon─Źují v t─Ťchto dnech mezi Bardejovskými lázn─Ťmi a m─Ťstem Bardejov. Na kopci vyr┼»st├í d┼Öev─Ťn├í rozhledna vysok├í 9,6 m, ze které je vynikaj├şc├ş v├Żhled na m─Ťsto a okoln├ş lesy. Rozhledna Bardejov Kamenn├í Hora si vy┼ż├íd├í celkov├ę n├íklady 17 942 eur. ─î├ístkou 11 100 eur p┼Öisp─Ťla KOCR Severov├Żchod Slovenska a zbytek dofinancuje oblastn├ş organizace cestovn├şho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á Bardejov.┬áRozhledna Bardejov Kamenn├í hora se stane dominantou doln├ş ─Ź├ísti Kamenn├ę hory a bude snadno p┼Ö├şstupn├í po ─Źerven├ę turistick├ę zna─Źce z l├ízn├ş i Bardejova, proto┼że je p┼Ö├şmo na t├ęto vyu┼ż├şvan├ę turistick├ę magistr├íle. Informuje o tom ┼Öeditel OOCR Radom├şr Jan─Źo┼íek.

V┬ádoteraj┼íích kolách projektu Zelen├í dom├ícnostiam, ktoré vyhl├ísila SIEA (Slovensk├í inova─Źn├í a energetick├í agentúra) po─Źas dvoch rokov si z├íkazn├şci mohli vybera┼ą┬á┬ázo stoviek registrovaných zhotovite─żov zariadení na vyu┼ż├şvanie obnovite─żn├Żch zdrojov energie (OZE). Vybra┼ą si z┬áobrovskej nepreh─żadnej ponuky to najvhodnej┼íie zariadenie a zhotovite─ża nie je pre laika jednoduché. Priná┼íame 10 naj─Źastej┼í├şch ot├ízok k┬ápouk├í┼żkam na OZE. Odpoved├í riadite─ż najvä─Ź┼íieho slovensk├ęho v├Żrobcu slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLARU ┼Żiar, s. r. o., Alfr├ęd Gottas.

Projekt Strategické partnerstvo pre inováciu v odbornom vzdel├ívaní pre chemický a farmaceutick├Ż priemysel - ChemPharm VET - v┬ár├ímci programu Erasmus+, realizovan├Ż od septembra 2015, sa skon─Źil k┬á30. novembru 2017. Informovala o┬átom Silvia Surov├í, gener├ílna sekret├írka Zväzu chemick├ęho a┬áfarmaceutick├ęho priemyslu SR (ZCHFP SR). Projekt bol zameran├Ż na pr├şpravu klasifika─Źn├ęho ┼ítandardu, u─Źebn├Żch osnov a pl├ínov oper├ítora v chemickom a farmaceutickom priemysle. Jeho cie─żom je celkov├ę skvalitnenie ┼ítúdia a┬áharmoniz├ícia syst├ęmu vzdel├ívania v SR s európskymi vzdel├ívac├şmi syst├ęmami tak, aby absolventi slovensk├Żch stredn├Żch odborn├Żch ┼íkôl mali zru─Źnosti a vedomosti na ├║rovni EÚ, a mali tak perspekt├şvu pr├íce v chemickom a farmaceutickom priemysle nielen na Slovensku, ale aj v in├Żch ┼ít├ítoch ├Ünie.

Pre tých z┬ánás, ktorí si e┼íte st├íle nezvolili, kde budú tr├ívi┼ą tohtoro─Źného Silvestra, je tu posledn├í mo┼żnos┼ą k├║pi┼ą si Silvestrovsk├Ż pobyt na Z├ímku V├şg─ża┼í. Novoro─Źn├ę oslavy prebehn├║ vo ve─żkom ┼ít├Żle, pripraven├Ż je bohat├Ż program. Hlavnou hviezdou ve─Źera bude Luk├í┼í Adamec, vyst├║pia aj Funky Emotions. Pobyt Silvester na z├ímku je ur─Źen├Ż na dve noci, po─Źas neho si odd├Żchnete vo wellness, absolvujte prehliadku z├ímku a┬ánebude ch├Żba┼ą ani sl├ívnostn├í silvestrovsk├í ve─Źera. Informuje o┬átom riadite─ż hotela Tom├í┼í Sokologorsk├Ż.

Ideální zam─Ťstn├ín├ş je takové, kde se ─Źlov─Ťk m┼»┼że seberealizovat, d├í se v┬án─Ťm dob┼Öe vyd─Ťlat, kari├ęrn─Ť r┼»st, m├í mnoho benefit┼»┬á┬áa je v┬ákrásném prost┼Öedí. Ka┼żdý┬ázam─Ťstnanec m├í┬áv┼íak r┼»zn├í┬áo─Źek├ív├ín├ş┬áa┬áka┼żd├ęho┬ánapl┼łuje┬áa┬ámotivuje┬án─Ťco┬ájin├ęho.┬áAkciov├í spole─Źnost L├ízn─Ť Luha─Źovice, zam─Ťstn├ívaj├şc├ş t├ęm─Ť┼Ö ┼íest stovek pracovn├şk┼», se sna┼ż├ş co nejl├ępe p┼Öizp┼»sobit benefity po┼żadavk┼»m sv├Żch zam─Ťstnanc┼». K┬á┬ádlouhodob├Żm┬ápriorit├ím┬áfirmy pat┼Ö├ş┬ác├şlen├í┬ápodpora┬áp┼Öi┬ávzd─Ťl├ív├ín├ş a┬ázvy┼íov├ín├ş┬ákvalifikace.┬á┼śadu┬ádal┼í├şch┬ázam─Ťstnaneck├Żch v├Żhod,┬ákter├ę┬áplynou┬áz┬ápostaven├ş┬áspole─Źnosti,┬ámohou┬ávyu┼ż├şvat┬ánejen┬ásami┬ázam─Ťstnanci, ale┬ái jejich bl├şzc├ş. Zde je p├ír n├ízor┼» co┬ájim┬ápr├íce┬áv┬áakciov├ę spole─Źnosti┬áp┼Öin├í┼í├ş a┬ájak├ę┬ábenefity┬ápova┼żuj├ş┬áza┬ánejlep┼í├ş.

─îo da┼ą ako dar pod strom─Źek ─Źloveku, ktorý má v┼íetko? Alebo niekomu, kto m├í r├íd originalitu, kvalitu, ru─Źnú pr├ícu, nezvy─Źajné materi├íly? Sk├║ste v├Żrobky zo ┼żeleza z┬ádielne zn├ímeho umeleck├ęho kov├í─Źa J├ína Kanianskeho z┬áHandlovej. Mo┼żno i┬áv├ís o─Źaria origin├ílne ru─Źne kovan├ę po┼ítov├ę schr├ínky zo ┼żeleza v┬átvare ta┼íiek, patinovan├ę kovov├ę ru┼że, kovan├ę ploty, br├íny, postele a┬ákovov├Ż n├íbytok, doplnky do interi├ęru i┬áexteri├ęru, vikingsk├ę me─Źe, tomahavky, sekery zn├íme z┬áfilmov a┬á─Ćal┼íie jedine─Źn├ę v├Żrobky zo ┼żeleza.

Jedním z nejvhodn─Ťj┼í├şch obdob├ş na láze┼łskou lé─Źbu d─Ťt├ş je zima. V┬áobdob├ş, kdy jsou pr┼»myslov├ę oblasti a p┼Öilehl├í bydli┼ít─Ť zamo┼Öeny zvý┼íen├Żmi koncentracemi ┼íkodliv├Żch emis├ş v┬ád┼»sledku inverz├ş, najdou d─Ťti úlevu v┬á─Źist├ęm prost┼Öed├ş l├ízn├ş. Jednou z┬ánejlep┼í├şch destinac├ş pro l├íze┼łskou l├ę─Źbu d├Żchac├şch cest jsou L├ízn─Ť Luha─Źovice, a. s. Jsou situov├íny v┬á─Źist├ę oblast├ş V├Żchodn├ş Moravy, obklopeny lesy a maj├ş k┬ádispozici p┼Ö├şrodn├ş miner├íln├ş vody na ─Źele se sv─Ťtov─Ť proslulou Vincentkou. Inhalace, pitn├ę k├║ry a koupele pos├şl├ş imunitn├ş syst├ęm mal├Żch pacient┼» a p┼Öinesou jim psychickou pohodu a fyzickou zdatnost.

V┬ástredu 22. novembra 2017 sa konala v hoteli The Grand Víg─ża┼í konferencia Sociálna a environment├ílna zodpovednos┼ą - nové pr├şstupy a┬átechnológie. Organizoval ju Viglas forum 21 for sustainable development Na konferencii odznejú zauj├şmav├ę inform├ície o nových environment├ílnych technol├│gi├ích. Napr├şklad spolo─Źnos┼ą GLORIN GROUP, pôsobiaca v┬átejto oblasti, predstav├ş Blue box techology - pyrol├Żzne spracovanie komun├ílnych odpadov a Green box technology - materi├ílov├ę a┬áenergetick├ę zhodnotenie komun├ílnych odpadov. Informuje o┬átom M├írio Ben─Źi─Ź, ─Źlen spr├ívnej rady nad├ície Viglas forum 21.

Kto by chcel získa┼ą finan─Źné prostriedky z projektu Zelená dom├ícnostiam, ur─Źených na pouk├í┼żky Slovenskej inova─Źnej a energetickej agentúry (SIEA), pre in┼ítal├íciu zariaden├ş na vyu┼ż├şvanie OZE (Obnovite─żn├Żch zdrojov energie), mus├ş si po─Źka┼ą na prv├Ż polrok 2018. Posledn├ę, 17. kolo v┬átomto roku, s rezervovan├Żmi 1,25 mil. eur pre zariadenia vyr├íbaj├║ce teplo, sa konalo 17. októbra 2017 o 15.00 hod. a┬átradi─Źne trvalo iba nieko─żko min├║t.

I letos p┼Öichází akciov├í spole─Źnost L├ízn├ş Luha─Źovice, a. s., s atraktivn├ş nab├şdkou a┼ż 20 procentn├şch slev za v─Źasné objedn├ín├ş pobytu na rok 2018. Nab├şdka first minute plat├ş jen do 19. prosince 2017. Samopl├ítci tak maj├ş mo┼żnost zajistit si po┼żadovaný term├şn pobytu v─Źas a nav├şc s┬áv├Żrazn├Żmi slevami. N├ív┼ít─Ťvnost l├ízn├ş dosahuje v┬áposledn├şch letech rekordn├şch 34 000 host┼» a smluvn├ş kapacita poji┼í┼ąoven je pln─Ť obsazen├í. Pobyty na p┼Ö├ş┼ít├ş rok si letos poprv├ę m┼»┼żou klienti vyb├şrat ze spole─Źn├ęho katalogu, kter├Ż p┼Öedstav├ş nab├şdku L├ízn├ş Luha─Źovice, a. s., i L├ę─Źebn├Żch l├ízn├ş J├íchymov, a. s., kter├ę spolu tvo┼Ö├ş nejv─Ťt┼í├ş l├íze┼łskou skupinu v ─îesk├ę republice SPA & WELLNESS NATURE RESORTS. Informuje o tom Ing. ┼á├írka Vylimcov├í, vedouc├ş odd─Ťlen├ş marketingu a prodeje L├ízn├ş Luha─Źovice, a.s.

Po─Źas Dní otvorených drevostavieb, ktoré sa konali 6. a┼ż 7. októbra 2017, si mohli v┼íetci záujemcovia o┬árealiz├íciu drevostavby pr├şs┼ą pozrie┼ą nieko─żko spr├şstupnen├Żch stavieb. Firma M-House, ktor├í sa rad├ş medzi ┼ípi─Źku vo v├Żstavbe pas├şvnych drevodomov, spr├şstupnila jednu zo svojich stavieb. V Ratkovciach v┬áokrese Hlohovec sa mohli n├ív┼ítevn├şci detailne pozrie┼ą a┬áinformova┼ą oh─żadom realiz├ície difúzne otvorenej drevostavby s┬ápou┼żit├şm CLT panelov, so sedlovou strechou, ktor├í je ide├ílny pr├şklad modern├ęho prevedenia tradi─Źn├ęho ┼ít├Żlu. K┬ádispoz├şcii boli pracovn├şci firmy M-House aj samotn├Ż majite─ż domu, ktor├ş ochotne zodpovedali na ak├ęko─żvek ot├ízky.

Je nejvy┼í┼íí ─Źas rezervovat si silvestrovský pobyt v┬áatraktivn├şm prost┼Öed├ş Lázn├ş Luha─Źovice. Zd├í se v├ím to brzy? Nikoli. Hotel Alexandria vlajkov├í lo─Ć wellness pobyt┼» hl├ís├ş vyprodané kapacity, ale stejn─Ť je na tom i Jurkovi─Ź┼»v d┼»m a Vila pod Lipami. Voln├í m├şsta m├í akciov├í spole─Źnost L├ízn─Ť Luha─Źovice k┬ádispozici je┼ít─Ť v hotelu Palace a p┼Öedloni zrekonstruovan├ęm l├íze┼łsk├ęm hotelu Morava. Silvestrovsk├ę pobyty v┬áL├ízn├şch Luha─Źovice pat┼Ö├ş k┬ánejobl├şben─Ťj┼í├şm a st├íl├ş klienti si je rezervuj├ş i rok p┼Öedem. V┬ácen─Ť pobytu je i silvestrovsk├Ż galave─Źer v spole─Źensk├ęm dom─Ť s┬ámoder├ítorem Ale┼íem Cibulkou, k┬átanci hraj├ş Marathon Band Du┼íana Mathona, Str├í┼żnick├í cimb├ílov├í muzika Michala Milt├íka, Show Band a Vivian Band.

Spolo─Źnos┼ą Topreality.sk, s.r.o., prevádzkujúca jeden z najnav┼ítevovanej┼íích slovenských realitn├Żch port├ílov, zaoberaj├║cich sa predajom, k├║pou a┬ápren├íjmom real├şt - TopReality.sk, z├şskala ocenenie Superbrands u┼ż po ┼ítvrt├Żkr├ít (v rokoch 2013, 2014, 2016, 2017). Na sl├ívnostnom galave─Źeri Superbrands Tribute Event┬áboli predstavené ocenen├ę zna─Źky za rok 2017. Z├║─Źastnilo sa ho 44 spolo─Źnost├ş, z ktor├Żch 36 z├şskalo titul Consumer Superbrands a 8 titul Business Superbrands. Taktie┼ż sa ude─żovalo po tret├ş kr├ít ocenenie Superson - Osobnos┼ą roka, ktor├ę z├şskal Matej Tóth, v roku 2016 ho z├şskal Peter Sagan, rovnako ako aj v roku 2015. ─Äal┼íou zo ┼ípecifick├Żch kateg├│ri├ş bola cena Honorary Superbrands, ktor├║ z├şskala Slovensk├í filharm├│nia za svoj pr├şnos pre rozv├şjanie kult├║ry na Slovensku.

Ka┼żdý rodi─Ź by ud─Ťlal pro zlep┼íení zdravotn├şho stavu svého d├şt─Ť v┼íe, co jen m┼»┼że. Na┼ít─Ťst├ş sou─Źasná medic├şna um├ş krom─Ť l├ęk┼» vyu┼ż├şt tak├ę blahod├írn├Żch ú─Źink┼» l├ízn├ş. Jedn├şm z┬ánejlep┼í├şch m├şst, kde mohou va┼íemu d├şt─Ťti pomoci, jsou d─Ťtsk├ę l├ę─Źebny akciov├ę spole─Źnosti L├ízn─Ť Luha─Źovice. V┬ánejv─Ťt┼í├şch moravsk├Żch l├ízn├şch se u d─Ťt├ş l├ę─Ź├ş p┼Öedev┼í├şm nemoci d├Żchac├şho ├║stroj├ş, ale i obezita, nemoci tr├ívic├şho ├║stroj├ş a tak├ę ko┼żn├ş a onkologick├í onemocn─Ťn├ş a to ji┼ż od 1,5 roku v─Ťku s┬ádoprovodem.
Dobré pivo, kvalitnú kávu, ─Źi fajnov├ę jedl├í dnes pon├║kaj├║ mnoh├ę re┼ítaur├ície, kaviarne, kr─Źmy, puby, bary. ─îím sa teda odl├ş┼íi┼ą tak, aby si z├íkazn├şci na┼íli cestu pr├íve do konkr├ętneho zariadenia? Jednou z┬áciest je výnimo─Źnos┼ą prostredia. Z├íkazn├şk mus├ş c├şti┼ą jeho exkluzivitu, atmosf├ęru, zladenos┼ą v┬ádetailoch a┬áorganick├║ jednotu funk─Źnosti a┬áumenia. Vytvori┼ą tak├Żto interi├ęr a┬áexteri├ęr, vyladen├Ż od v├Żvesn├ęho ┼ít├ştu a┼ż po stoly, stoli─Źky, zrkadl├í a┬álustre, je nesmierne n├íro─Źn├ę. Tu u┼ż nejde o┬ázariadenie, ale o┬áorigin├ílne umenie korunovan├ę poctiv├Żm remeseln├Żm vypracovan├şm. Tak├ęto v├Żrobky zvl├ídne m├ílo firiem, jednou z┬ánich je umeleck├ę kov├í─Źstvo Interierkov J├ína Kanianskeho z┬áHandlovej.

3871 Ŕlßnkov (259 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 3 | 4 | 5 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.14 sek˙nd