Kvalita okien a dver├ş z Detvy sa presadila

PublikovanÚ: 17.10, 2021    TÚma: 

Makrowin, s.r.o., Detva je slovenským v├Żrobcom drevohliníkov├Żch a┬ádreven├Żch okien a┬ádver├ş.┬áMakrowin svojim zákazníkom priniesol ako prvý na slovenskom┬átrhu mnoho noviniek┬á┬áa┬átrendov. Ostatní ho nasledovali.┬áJe ve─ża dôvodov pre─Źo si Makrowin┬á zvoli┼ą ako dodávate─ża. O┬ásiedmich najd├┤le┼żitej┼íích hovor├ş Du┼ían Majer, riadite─ż spolo─Źnosti.

7-krát pre─Źo Makrowin:┬á

(1) Preto┼że je lídrom na trhu┬á

┬á"Na┼íim mottom je, ┼że výnimo─Źné stavby si vy┼żadujú v├Żnimo─Źn├ę okná," vraví D. Majer a┬ápokra─Źuje: "Od za─Źiatku existencie firmy si zaklad├íme na tom, ┼że na┼íe okn├í a┬ádvere patria k┬átomu najlep┼íiemu, ─Źo sa d├í dosta┼ą na dom├ícom trhu. Neust├íle inovujeme, pou┼ż├şvame najkvalitnej┼íie materi├íly a┬ápostupy, neboj├şme sa v├Żziev v┬áoblasti atypick├Żch v├Żpln├ş stavebn├Żch otvorov a┬ádb├íme na ekológiu materi├ílov a v├Żrobn├Żch postupov. Na┼íe v├Żrobky vybavujeme ┼ípi─Źkovou elektronikou na ├║rovni doby, aby sp─║┼łali najvy┼í┼íie bezpe─Źnostn├ę ┼ítandardy a┬ámajite─ż mal aj na dia─żku cez mobil, ─Źi po─Ź├şta─Ź neust├íly preh─żad o┬átom, ─Źi s├║ dvere a┬áokn├í zatvoren├ę a┬ázabezpe─Źen├ę. Makrowin svojim z├íkazn├şkom priniesol ako prv├Ż na slovenskom┬átrhu u┼ż v┬ároku 2016 certifikovan├ę drevohlin├şkov├ę bezpe─Źnostn├ę okn├í a┬ábalk├│nov├ę dvere, odoln├ę aj vo─Źi sk├║sen├Żm vlama─Źom."

Dodáva, ┼że firma uprednost┼łuje drevo ako materi├íl pre najkvalitnej┼íie okn├í, lebo pr├íve drevo je synonymom kvality, estetiky, vysokého ┼ítandardu, ekológie, ┼żivotnosti a┬ábezpe─Źnosti. Okrem be┼żn├ęho sortimentu, si zaklad├í aj na produktoch pre nízkoenergetick├ę a energeticky pas├şvne stavby.

(2) Preto┼że dlhodobo ide za kvalitou a vie vyrába┼ą i najkvalitnej┼íie okn├í a┬ádvere

"Osved─Źilo sa nám, ┼że┬á vyr├íbame kvalitné výrobky, ktor├ę ur─Źujú trendy na trhu a┬ámaj├║ nad─Źasov├ę parametre. Za svoje peniaze z├íkazníci mô┼żu dlh├ę roky vychutn├íva┼ą najvy┼í┼íiu kvalitu a┬ánad─Źasov├║ eleganciu. Ke─Ć┼że ka┼żd├ę ─Ćal┼íie odpor├║─Źanie na┼íich z├íkazn├şkov n├ím pom├íha z├şskava┼ą nov├ę projekty, te┼í├ş n├ís, ┼że devä┼ą z desiatich na┼íich z├íkazn├şkov by na z├íklade sk├║senost├ş odpor├║─Źalo na┼íe v├Żrobky aj svojim zn├ímym," vyzdvihuje D. Majer.

Samozrejmos┼ąou výrobkov Makrowin je ich energetická úspornos┼ą. S├║ priam predur─Źené pre pasívne┬á a n├şzkoenergetick├ę stavby, z├íkazn├şkom ┼íetria peniaze a┬áprin├í┼íaj├║ tepeln├ę zisky. Pre najkvalitnej┼íie okn├í pou┼ż├şva firma v├Żberov├ę drevo s┬ávysokou hustotou z┬ávysoko kvalitn├Żch hranolov, ktor├ę sa lepia zo ┼ítyroch lamiel s┬áradi├ílnym a┬ápoloradi├ílnym sklonom vl├íken. T├Żm sa zabezpe─Ź├ş tvarov├í st├ílos┼ą a stabilita okna.┬á Trendom s├║ st├íle drevohlin├şkov├ę okn├í, sp├íjaj├║ce estetiku dreva s┬ájeho ochranou hlin├şkom z┬ávonkaj┼íej strany.

(3) Preto┼że má najviac ocenení medzi dom├ícimi výrobcami dreven├Żch okien a dver├ş

"Makrowin pravidelne boduje pri získavan├ş rôznych ocenen├ş. Najviac si cen├şme tie z┬ánajvä─Ź┼íieho stavebného ve─żtrhu Coneco. Vysokú kvalitu výrobkov Makrowin opakovane┬á ocenili jeho odborn├ę poroty. Bezpe─Źnostn├ę drevohlin├şkov├ę okno┬á Makrowin Huricane┬á z├şskalo najvy┼í┼íie ocenenie - ZLATÚ PLAKETU najprest├ş┼żnej┼íieho stavebn├ęho domáceho ve─żtrhu CONECO za rok 2019. A┬áto za vysok├║ odolnos┼ą vo─Źi vl├ímaniu, kvalitn├Ż dizajn a┬áve─żmi dobr├ę tepelnoizola─Źn├ę vlastnosti. U┼ż predt├Żm v┬ároku 2016 z├şskali drevohlin├şkov├ę okn├í a┬áv┬ároku 2015 dvere na┼íej firmy ─Źestn├ę uznania ve─żtrhu Coneco," vymen├║va D. Majer.

Ocenené bezpe─Źnostn├ę drevohliníkov├ę okno┬á Makrowin Huricane je zaraden├ę v┬á bezpe─Źnostnej triede RC2 a┬áaj preto odolá dlhý ─Źas i skúsen├Żm vlama─Źom. Navy┼íe je vybaven├ę sklom triedy P5A,┬á ktor├í sa pou┼ż├şva do protihurik├ínov├Żch okien. Tak├ęto trojsklo je zlepen├ę z┬ádvoch 5mm skiel a┬á6 fóli├ş. "Obrazne povedan├ę: Spoza n├í┼ího skla sa mô┼żete prizera┼ą ako vonku z├║ri hurik├ín," dod├íva D. Majer.

Posledné roky sú zákazníkmi ve─żmi vyh─żad├ívane inovat├şvne vchodov├ę dvere MAKROWIN TapDoor, ktor├ę boli v┬áminulosti ocenen├ę ─Źestným uznan├şm ve─żtrhu Coneco. S├║ ovl├ídan├ę odtla─Źkami prstov, alebo pomocou smartfónu┬á a┬áto i zo zahrani─Źia.

(4) Preto┼że sa presadil aj na najnáro─Źnej┼íom trhu v┬áUSA

Trh v┬áUSA ostal aj po─Źas dvoch rokov koronakrízy hlavným zahrani─Źn├Żm trhom Makrowinu. Dlhodobo tu umiest┼łuje viac ako tretinu svojej produkcie, za cca pol milióna EUR ro─Źne. "Presadi┼ą sa v┬áUSA je ve─żmi náro─Źné a pom├íhajú n├ím referencie. Americk├Ż trh je ve─żmi ┼ípecifick├Ż, my sme vsadili na kvalitu. Dôle┼żit├ę je, ┼że o┬án├ís vedia architekti a odborn├í verejnos┼ą a pr├íve oni n├ís odpor├║─Źaj├║ ─Ćal┼í├şm. Americk├ş architekti, s┬áktor├Żmi na┼ía firma spolupracuje, u┼ż novostavby a┬án├íro─Źn├ę rekon┼ítrukcie pl├ínuj├║ rovno s na┼íimi oknami" kon┼ítatuje D. Majer.

Americký trh je ve─żmi ┼ípecifick├Ż. Ve─żkú tradíciu tu maj├║ napr├şklad okná naz├Żvané gilot├şnov├ę (Guillotine Windows). Okn├í dodan├ę spolo─Źnos┼ąou Makrowin a realizovan├ę na pas├şvnych domoch v USA sa ocitli v knihe┬áNEW YORK PASSIVE HOUSE 2015.

Prvé okná boli in┼ítalovan├ę a úspe┼íne prezentovan├ę v┬áUSA na stavbe pasívneho domu v┬ás├║┼ąa┼żi Solar Decathlon u┼ż v roku 2011. Makrowin dodal aj pre COLGATE UNIVERSITY, v americkom ┼ít├íte New York, spolu 62 okien na tamoj┼í├ş domov pre rozvoj kari├ęry nazvaný Benton Hall. Sl├ívnostne bola stavba otvoren├í 28. septembra 2018.

Americký ─Źasopis Cosmopolitan home ocenil ako┬áDom roka 2018 (2018 COSMOPOLITAN HOME OF THE-YEAR)┬á┼ípeciálny nízkoenergetick├Ż dom v Michigane s n├ízvom Deer Haven Residence, ktor├Ż si postavil na zalesnenom pozemku v bl├şzkosti rieky Thornapple mlad├Ż architekt Evan Mathison. ─Äal┼í├ş v USA ocenen├Ż n├şzkoenergetick├Ż dom, ktor├Ż je vybaven├Ż dreven├Żmi oknami Makrowinu, je postaven├Ż v Massachusetts. Vyhral cenu 2017 Best Energy-Smart Home ─Źasopisu Fine Homebuilding, ─Źo je prest├ş┼żny ─Źasopis pre stavebné firmy v oblasti obytn├Żch domov.

(5) Preto┼że mu dlhodobo dôverujú zákazníci

Makrowin pravidelne získava spätnú v├Ązbu od svojich zákazn├şkov. Pod─ża posledného prieskumu konan├ęho vlani sa o┬áich produkcii a┼ż 93% z├íkazn├şkov vyjadrilo kladne. Ve─żmi spokojných s┬ákvalitou v├Żrobkov spolo─Źnosti bolo 64,3% a spokojn├Żch 28,6% z├íkazn├şkov. Iba jeden z├íkazn├şk zaujal neutr├ílny postoj. "V┼żdy n├ís najviac prekvapia v├Żsledky prieskumu spokojnosti s┬ácenou. Na┼íe v├Żrobky patria k┬ánajkvalitnej┼í├şm na trhu, ─Źomu zodpovedaj├║ aj cenov├ę rel├ície, v ktor├Żch sa pohybuj├║. Vyrobi┼ą najvy┼í┼íiu kvalitu skr├ítka nie─Źo stoj├ş. Preto ├║daj, ┼że s┬ácenami spolo─Źnosti je ve─żmi spokojn├Żch 28,6% a┬áspokojn├Żch 57,1% z├íkazn├şkov, pri 14,3 % neutr├ílnych odpoved├ş a┬á┼żiadnom nespokojnom z├íkazn├şkovi, ve─żmi dobr├Żm znamen├şm. Sved─Ź├ş o┬átom, ┼że i dom├íci trh je u┼ż nastaven├Ż na to, aby vedel oceni┼ą kvalitu a┬ápatri─Źne ju zaplati┼ą," komentuje D. Majer.

─Äalej poukazuje na to, ┼że ani v┬á─Ćal┼íích oblastiach sa neobjavili ┼żiadne negat├şvne odpovede a┬ápreva┼żovalo vysoko pozit├şvne hodnotenie. Ide o spokojnos┼ą s montá┼żnymi pr├ícami a servisom výrobkov spolo─Źnosti, ochotou, ústretovos┼ąou a profesionalitou obchodn├Żch reprezentantov spolo─Źnosti, s ponukou v├Żrobkov. Rovnako tak boli v┼íetci spokojn├ş s dodac├şm ─Źasom, od prijatia objedn├ívky a┼ż po jej realiz├íciu a s ─Źistotou pr├íce po vykonanej mont├í┼żi. Pri rozhodovan├ş z├íkazn├şkov najviac rozhoduj├║ referencie a odborné znalosti pracovn├şkov. Najviac preferovan├ę vlastnosti pri k├║pe okien (viac ako 1 odpove─Ć): 100% z├íkazn├şkov preferuje kvalitu, 57,1% funk─Źnos┼ą, 50% tepelnoizola─Źn├ę parametre, 35,7% pou┼żit├ę materi├íly, 28,6% vzh─żad, 14,3% cenu a┬á4% dodato─Źn├ę sol├írne zisky v zime.

(6) Preto┼że spracúva len kvalitné certifikovan├ę drevo

Za Makrowin hovorí nielen kvalita produkcie, ale aj ocenenia a┬ácertifikáty. Spolo─Źnos┼ą z├şskala v┬ájúli 2020 certifikát FSC┬á┬á(Forest Stewardship Council). Znamená to, ┼że jeho výroba┬á a v├Żrobky sp─║┼łajú podmienky pre produkty vyrobené z dreva, ktor├ę poch├ídza z dobre a zodpovedne obhospodarovan├Żch lesov. FSC je┬ácelosvetovo uzn├ívan├Ż certifik├ít, ktor├Ż zaru─Źuje trval├║ udr┼żate─żnos┼ą krehk├Żch lesn├Żch ekosyst├ęmov a┬ána najn├íro─Źnej┼íom svetovom trhu v┬áUSA, kam Makrowin vyv├í┼ża zna─Źn├║ ─Źas┼ą produkcie, si ho odberatelia vy┼żaduj├║.

(7) Preto┼że pomáha regiónu

Makrowin je dôle┼żitým regionálnym zamestn├ívate─żom v┬áregióne Podpo─żania.┬á Okrem toho sa sna┼żí pom├íha┼ą aj in├Żmi sp├┤sobmi. Prejavilo sa to po─Źas prvej i druhej vlny pandémie koronav├şrusu, ke─Ć zdravotn├şkom dod├ívali pom├┤cky pre ich ochranu. V┬áprvej vlne to boli nedostatkov├ę ochrann├ę ┼ít├şty a┬áochrann├ę rú┼íka, v┬ádruhej ┼ípeci├ílne nerosiace sa ┼ít├şty. Okrem lek├írov a┬ásestri─Źiek vybavila firma zdravotn├şckymi pom├┤ckami aj z├íchran├írov, person├íl DDS, po┼żiarnikov, aktivistov z├║─Źastnen├Żch na testovan├ş, ako aj vlastn├Żch zamestnancov, ich rodinn├Żch pr├şslu┼ín├şkov a┬áobchodn├Żch partnerov. Ochrann├ę ┼ít├şty vyr├íbali ako kusov├║ v├Żrobu na firemnej 3D tla─Źiarni. Spolu ide o┬ástovky ┼ít├ştov, ktor├ę pomohli ochr├íni┼ą pred Covidom-19 predov┼íetk├Żm pre┼ąa┼żen├Żch zdravotn├şkov.

Viac informácií je na:┬áwww.makrowin.sk┬á


Chcete uverejni╗ t˙to sprßvu na Va╣ej strßnke ? Poużite nasledovnř kˇd.

Autor: admin
 

Hodnotenie Ŕlßnku

PriemernÚ hodnotenie: 0
Hlasov: 0

ZvoÁte poŔet hviezdiŔiek:

Vynikaj˙ci
VeÁmi dobrř
Dobrř
Priemernř
Zlř

Możnosti

Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.04 sek˙nd