Vincentka v plechovke je v predaji od mája 2022

PublikovanÚ: 30.05, 2022    TÚma: 

Výrobca svetoznámej miner├ílnej vody-akciov├í spolo─Źnos┼ą Vincentka, prich├ídza v┬ám├íji na trh s┬ánovinkou-Vincentkou v┬áplechovom obale. Strieborn├Ż plech ┼ítíhlej plechovky s objemom 250 ml evokuje chladivú eleganciu. N├ípis "VINCENTKA 100% pr├şrodn├Ż ORIGINÁL" a┬ápodnadpis "od roku 1820 Luha─Źovice" zase odkazuj├║ na ─Źistotu produktu a┬ást├íro─Źn├║ trad├şciu plnenia luha─Źovick├Żch miner├ílnych vôd. Na Slovensku bude zatia─ż dostupn├í iba cez e-shop Vincentky v┬ámultipackovom balen├ş 6x250ml, v┬á─îesku aj be┼żne v obchodnej sieti.

Balenie v┬áplechovkách je mimoriadne ob─żúbené hlavne u┬áml├íde┼że

Riadite─ż Vincentky, a. s., Ján ┼áum┼íal hovorí: "K doteraj┼íiemu u┼í─żachtilému obalu, akým je sklo, sme sa rozhodli prida┼ą aj balenie v┬áplechovk├ích, ktor├ę je mimoriadne ob─żúben├ę hlavne u┬áml├íde┼że. V┬áplechovke si n├í┼í produkt zachov├íva nezmenen├ę chemick├ę zlo┼żenie a┬ád├║fame, ┼że n├şm oslov├şme nov├ę cie─żov├ę skupiny spotrebite─żov a┬ároz┼í├şrime aj doteraj┼íiu z├íklad┼łu. Vincentka je tak teraz modern├í nielen t├Żm, ┼że je 100% pr├şrodn├Żm produktom, v├Ż┼ąa┼żkom z pr├şrodn├ęho lie─Źiv├ęho zdroja, ale aj obalom. Predpoklad├íme roz┼í├şrenie jej predaja v┬áplechovk├ích v┼íade tam, kde sa pred├ívaj├║ ióntov├ę n├ípoje. Teda v┬án├ípojov├Żch automatoch, re┼ítaur├íci├ích, na benz├şnov├Żch pump├ích, ale aj v┬ábe┼żn├Żch obchodoch. Doteraj┼íia distribu─Źn├í sie┼ą lek├írn├ş a┬áhypermarketov by sa tak mala v├Żrazne roz┼í├şri┼ą. Navy┼íe hlin├şkov├Ż obal je ─żahko recyklovate─żn├Ż a┬ánerozbitn├Ż."

Dodáva, ┼że Vincentka nie je voda na uhasenie smädu. Pije sa ako podporný prostriedok na doplnenie miner├ílov a stopov├Żch prvkov. Vincentka je vhodn├í ako prírodn├Ż doplnok v├Ż┼żivy pre be┼żn├Żch ─żud├ş, ┼íportovcov, ale aj deti od 3 rokov, tehotné doj─Źiace ┼żeny a┬árekonvalescentov, pre hlasov├Żch profesion├ílov, pri prekyslen├ş ┼żalúdka.

─îo je Vincentka

Je to prírodná, ve─żmi silne mineralizovan├í miner├ílna voda, prirodzene sýten├í, jódov├í, uhli─Źit├í, hydrogénuhli─Źitano-chlorido-sodn├ęho typu, so zv├Ż┼íen├Żm obsahom fluoridov a kyseliny boritej, studen├í, hypotonick├í. Ide o 100% pr├şrodn├Ż produkt, ktor├ęho z├íkladom je tre┼ąohorn├ę more uzavret├ę v hornin├ích pod Luha─Źovicami. Pri horú─Źav├ích a vä─Ź┼íej fyzickej z├í┼ąa┼żi sa mô┼że mierne zv├Ż┼íi┼ą aj denn├í konzum├ícia Vincentky. Ale pri v├Ą─Ź┼íej pravidelnej konzum├ícii je dobr├ę poradi┼ą sa o odpor├║─Źan├Żch mno┼żstv├ích s lek├írom. Vincentka funguje tak, ┼że svoj├şm obsahom miner├ílnych sol├ş pom├íha regenerova┼ą vn├║torn├ę prostredie po ve─żk├Żch strat├ích potu. Preto je vhodn├í pri ┼íportov├Żch v├Żkonoch a┬átr├ęningoch, cvi─Źeniach, pri ┼ąa┼żkej fyzickej pr├íci, pobyte v teplom prostred├ş a hor├║─Źkovit├Żch ochoreniach.

Vincentka svojím obsahom a vyvá┼żenos┼ąou miner├ílnych sol├ş a prvkov umo┼ż┼łuje rozpú┼í┼ąanie hlienov v dýchac├şch cest├ích, ┼żal├║dku a ─Źrev├ích. Je odpor├║─Źan├í na pitné a inhala─Źn├ę k├║ry pri ochoreniach d├Żchac├şch ciest, hlasiviek, pri chorob├ích l├ítkovej v├Żmeny, vredovej choroby ┼żal├║dka, dvan├ístnika a ich poopera─Źn├Żch stavoch, pri chronickom zduren├ş pe─Źene, diabete mellitus, chronickej pankreatit├şde.

Obnova iónovej rovnováhy

┬áVincentka je vlastne prírodný iónov├Ż koktail. Obsahom i├│nov sod├şka, drasl├şka, vápnika, l├ştia, hor─Ź├şka, flu├│ru, chl├│ru, j├│du, pom├íha obnovova┼ą rovnov├íhu t├Żchto prvkov v┬áorganizme. Navy┼íe obsahuje vo fyziologickom pomernom zastúpen├ş aj biogénne prvky, ak├Żmi s├║ l├ştium, rub├şdium, c├ęzium, me─Ć, zinok, van├íd, chr├│m, kobalt. Jednou z najvä─Ź┼í├şch v├Żhod Vincentky je jej osmolalita. Osmotick├Żm tlakom 634,7 kPa sa Vincentka bl├ş┼żi osmolalite ─żudskej krvi a vn├║trobunkov├Żch tekut├şn, pr├íve preto je tak ├║─Źinn├í pri vstreb├ívan├ş. Vincentka je s├şce svoj├şm pôvodom morskou vodou, ale svojim zlo┼żen├şm, obohaten├şm ─Ćal┼í├şmi miner├ílnymi prvkami, oxidom uhli─Źit├Żm a zrieden├şm podzemnou vodou sa od morskej vody l├ş┼íi. Vincentka je viac ako trojn├ísobne menej slan├í. K├Żm morsk├í voda m├í cca 35 g sol├ş na liter, Vincentka cca 10 g/l.

Svetoznámu lie─Źivú miner├ílnu vodu Vincentku pou┼żívaj├║ na pravidelné dop─║┼łanie tekut├şn a miner├ílov po tr├ęningu ┼íportovci, K┬áje priaznivcom patria napr├şklad biatlonov├ş reprezentanti Michal Kr─Źm├í┼Ö a Ond┼Öej┬áMoravec.

Ako nahradi┼ą úbytok minerálov-ióntové n├ípoje

Pri potení odchádzajú z┬átela potrebné miner├ílne l├ítky ako sod├şk, drasl├şk a hor─Ź├şk. Najvýraznej┼íie je to pri vytrvalostn├Żch ┼íportoch. Úbytok miner├ílov a iónov z tela pri poten├ş sa mô┼że prejavi┼ą aj┬ásvalov├Żmi k┼Ľ─Źmi a┬ákolapsom. Rie┼íen├şm na doplnenie t├Żchto l├ítok je i├│ntov├Ż n├ípoj. I├│ntov├ę n├ípoje dok├í┼żu doplni┼ą straten├ę tekut├şny,┬áminer├íly a┬ái├│ny. Konzum├ícia i├│ntov├Żch n├ípojov m├í opodstatnenie┬áhlavne pri dlhotrvaj├║cich a vysoko intenz├şvnych aktivit├ích.

Ióntové nápoje sa delia do troch kateg├│rií┬ápod─ża obsahu akt├şvnych l├ítok - i├│nov. Tento parameter sa nazýva┬átonicita┬áa porovn├íva sa s tonicitou krvnej plazmy. Ak m├í n├ípoj menej i├│nov ako krvn├í plazma, ozna─Źuje sa ako┬áhypotonick├Ż, ak viac, ozna─Źuje sa ako┬áhypertonick├Ż┬áa ak je mno┼żstvo i├│nov pribli┼żne rovnak├ę, ide o n├ípoj┬áizotonick├Ż. Vincentka je vlastne hypotonick├Ż i├│ntov├Ż n├ípoj.

Vincentka pomáha aj po opici, ─Źi pri negatívach klimatiz├ície

Známy je ú─Źinok Vincentky na "opicu", kde prin├í┼ía ├║─żavu po nadmernej konzum├ícii alkoholických n├ípojov. Vhodn├í je i na ├║pravu ┼żal├║do─Źnej kyseliny po nadmernom po┼żívan├ş mastn├Żch jed├íl. V┬álete sa pije ako studen├í alebo sa pou┼ż├şva na riedenie ovocn├Żch ┼ítiav, na z├ílievku zeleninov├Żch ┼íal├ítov, k zap├şjaniu pri konzum├ícii alkoholu a k├ívy. Vychladen├í a zmie┼ían├í s kvalitn├Żm such├Żm v├şnom v pomere 1:1 ako strik chut├ş v├Żborne a zni┼żuje kyslos┼ą v├şna.

Hlavne v lete je Vincentka dobrým pomocníkom na dlh┼íie cesty s┬ápou┼żit├şm klimatizácie. Vtedy je dobré ma┼ą pri sebe v┬áaute, lietadle, alebo aj kine nosn├Ż sprej Vincentka. Ocenia to predov┼íetk├Żm alergici. Pred cestou sta─Ź├ş do ka┼żdej nosnej dierky strieknu┼ą po dva razy Vincentku a┬áv┬ádutin├ích sa tak vytvor├ş ochrann├Ż film. Pokojne si mô┼żete prevent├şvne strieknu┼ą Vincentku aj do úst. Pri dlhom rozpr├ívan├ş v┬ákl├şmou vysu┼íenom prostred├ş sa vysu┼í├ş aj ├║stna sliznica a┬ádostav├ş sa nepr├şjemn├ę ┼íkriabanie v┬áhrdle.

Aký má by┼ą pitn├Ż re┼żim

Po─Źas horúcich letných dní, kombinovan├Żch s┬áfyzickou námahou, je dôle┼żité dodr┼żiava┼ą pitn├Ż re┼żim, ─Źi┼że dop─║┼ła┼ą vodu a┬áminer├íly do tela. Ide├ílnym n├ípojom na letn├Ż pitn├Ż re┼żim je svetozn├íma miner├ílna voda Vincentka. Dok├í┼że nahradi┼ą ├║bytok sol├ş a┬ácel├ęho radu prvkov v┬ájedinom n├ípoji. Na nahradenie miner├ílov, vyl├║─Źen├Żch poten├şm pri be┼żnej fyzickej n├ímahe, sta─Ź├ş denne aj v┬álete 0,3 a┼ż 0,7 l Vincentky.

Pi┼ą treba priebe┼żne po─Źas celého d┼ła, nielen nárazovo. Dôle┼żit├í je pravidelnos┼ą pitia tekutín. Nedostatok vody m├┤┼że vies┼ą k dehydrat├ícii - stavu, pri ktorom nie sme schopn├ş vykon├íva┼ą be┼żn├ę ─Źinnosti. Najlep┼íie je pi┼ą ─Źistú vodu a┬áminer├ílky v┬áprimeranom mno┼żstve pod─ża obsahu miner├ílov.

Viac informácií je na www.vincentka.cz.

 


Chcete uverejni╗ t˙to sprßvu na Va╣ej strßnke ? Poużite nasledovnř kˇd.

Autor: admin
 

Hodnotenie Ŕlßnku

PriemernÚ hodnotenie: 0
Hlasov: 0

ZvoÁte poŔet hviezdiŔiek:

Vynikaj˙ci
VeÁmi dobrř
Dobrř
Priemernř
Zlř

Możnosti

Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.04 sek˙nd