THERMO|SOLAR sa stal ─Źlenom skupiny Hargassner Holding

PublikovanÚ: 30.05, 2022    TÚma: 

Spolo─Źnos┼ą┬á┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., vstupuje do sezóny 2022 ako ─Źlen Hargassner Holding, nezávislej skupiny výrobcov zariadení na vyu┼żitie obnovite─żn├Żch zdrojov, patriacej do vlastn├şctva rodiny Hargassner. V┬á┼ítruktúrach skupiny bude pôsobi┼ą ako jedin├Ż v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov a┬ádvorn├Ż dod├ívate─ż tejto technol├│gie pre v┼íetky obchodné zlo┼żky skupiny v┬áEur├│pe i z├ímor├ş. Informoval o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Expanzia rodinnej firmy

"Rodinný podnik Hargassner je najvä─Ź┼íím nezávisl├Żm v├Żrobcom kotlov na biomasu v┬áEurópe a┬ánach├ídza sa v┬áetape z├ísadného rozvoja a┬ároz┼íirovania portf├│lia. V┬ároku 2020 prebrala skupina Hargassner rakúsku firmu Gilles, ktor├í v┬ás├║─Źasnosti pôsob├ş v┬ár├ímci segmentu Hargassner Industry a┬á┼ípecializuje sa na priemyseln├ę aplik├ície a┬áv├Żrobu kotlov s┬áv├Żkonmi do 2,5 MW. V┬ároku 2021 sa skupina spolo─Źnost├ş Hargassner roz┼í├şrila o po─żsk├║ spolo─Źnos┼ą Rakoczy Stal, ktor├í je v├Żrobcom kotlov na biomasu a┬ámala by posilni┼ą poz├şciu skupiny na trhoch v┬ástrednej a┬áv├Żchodnej Eur├│pe," kon┼ítatoval A.Gottas.

Dodal, ┼że v┬ároku 2022 sa rady skupiny spolo─Źností Hargassner roz┼íirujú práve o┬áspolo─Źnos┼ą THERMO|SOLAR ┼Żiar, ktor├í bude pôsobi┼ą nielen v┬ápoz├şcii dod├ívate─ża slne─Źných termick├Żch kolektorov pre cel├║ sie┼ą skupiny, ale aj┬á ako v├Żrobca a┬ádod├ívate─ż niektor├Żch mont├í┼żnych celkov a┬ákomponentov pre sesterské spolo─Źnosti v┬ár├ímci skupiny Hargassner.

"Na┼ía spolo─Źnos┼ą bude na─Ćalej pôsobi┼ą pod menom THERMO|SOLAR ┼Żiar. V┬ású─Źasnosti je zna─Źka THERMO|SOLAR najstar┼íím┬á a v bran┼żi najdlh┼íie p├┤sobiacim výrobcom slne─Źn├Żch kolektorov a┬ávstup do skupiny spolo─Źnost├ş Hargassner by mal pozit├şvne p├┤sobi┼ą na posilnenie tohto mena nielen v┬áEurópe," povedal A.Gottas.

Bohatá história THERMO|SOLARU

Spolo─Źnos┼ą┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar s.r.o., jeden z najvýznamnej┼íích európskych v├Żrobcov termick├Żch slne─Źn├Żch kolektorov, bola zalo┼żená 1.1.1992. U┼ż v dobe vzniku stavala na viac ako 20 ro─Źn├Żch v├Żvojov├Żch a v├Żrobn├Żch skúsenostiach svojich zakladate─żov, hlin├şkarenského podniku ZSNP a.s. ┼Żiar nad Hronom a thermo|solar Energietechnik Regensburg, vtedy jedn├ęho z najvä─Ź┼í├şch v├Żrobcov slne─Źn├Żch kolektorov v Nemecku.

Zalo┼żením spolo─Źného podniku sa ┼żiarskym výrobcom slne─Źn├Żch kolektorov u─żah─Źil pr├şstup na západoeurópske trhy, ─Źo bolo spojen├ę nielen s r├Żchlym zvy┼íovan├şm objemu, ale aj kvality ich v├Żrobkov. Kvalita slne─Źn├Żch kolektorov bola pozit├şvne ovplyvnen├í vz├íjomn├Żm dop─║┼łan├şm know-how oboch partnerov: vysokoú─Źinnej selekt├şvnej konverznej vrstvy - vkladu slovensk├ęho spolo─Źn├şka a progres├şvnej hlin├şkovej vane kolektora lisovanej hlboko┼ąa┼żn├Żm spôsobom - vkladu nemeck├ęho spolo─Źn├şka.

V roku 1997 sa za─Źal v ┼Żiari nad Hronom vyrába┼ą inovovaný typ plochého v├íkuov├ęho kolektora, ktor├Ż dodnes predstavuje absolútne svetov├ę prvenstvo v tejto oblasti podnikania. Medzi jeho hlavn├ę prednosti patrí vysok├í ├║─Źinnos┼ą pri relat├şvne n├şzkych investi─Źn├Żch n├íkladoch aj v oblasti vy┼í┼í├şch v├Żstupn├Żch teplôt. To ho predur─Źuje na pr├şpravu priemyseln├ęho tepla alebo prikurovanie budov.

Tisícky vyrobených slne─Źn├Żch kolektorov

Zakladatelia spolo─Źnosti┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar s.r.o., vrátane spolo─Źnosti samotnej, vyrobili po─Źas svojej viac ako 35 ro─Źnej existencie stovky tisíc sol├írnych systémov vyu┼ż├şvaných hlavne na pr├şpravu teplej vody, ohrev vody v baz├ęnoch, vykurovanie, v├Żrobu priemyseln├ęho tepla a in├ę ┼ípeci├ílne ú─Źely. Dodnes na mnoh├Żch miestach ─îiech a Slovenska mo┼żno n├íjs┼ą pracuj├║ce slne─Źn├ę kolektory SALK vyroben├ę pred 25 a┼ż 30 rokmi v ┼Żiari nad Hronom. Na kolektory a nosn├ę kon┼ítrukcie poskytuje z├íruku na dobu 12 rokov.

THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o.┬ápermanentne investuje nielen do výskumu a v├Żvoja, aj do ekologizácie v├Żroby. V├Żsledkom tohto sna┼żenia je 100 % regener├ícia anodiza─Źného a vyfarbovacieho roztoku z galvanickej linky na v├Żrobu selektívnych konverzn├Żch vrstiev a technológia na ─Źistenie oplachov├Żch vôd.

Spolo─Źnos┼ą v sú─Źasnej dobe disponuje výrobnou kapacitou na ├║rovni 300 tisíc m2 kolektorov ro─Źne. Ako jeden z mála v├Żrobcov na svete m├í na jednom mieste s├║stredené hlboko┼ąa┼żn├ę lisovanie kolektorov├Żch van├ş, v├Żrobu selekt├şvnych konverzn├Żch vrstiev a fin├ílnu mont├í┼ż slne─Źn├Żch kolektorov. ─Äalej vyr├íba v┼íetky typy kon┼ítrukci├ş na upevnenie kolektorov a kompletuje ucelen├ę sol├írne syst├ęmy.

Aj v┬áextrémnych podmienkach

┬á┼Żiarske kolektory boli doteraz in┼ítalované v┬á73 krajinách cel├ęho sveta a┬áto aj na takých extr├ęmnych miestach ako je najvy┼í┼íia hora Nemecka Zugspitze, ─Źi Oh┼łov├í zem v┬áPatagónii. Pracujú napríklad v Nep├íle, Argent├şne, Botswane, Maroku, Om├íne, Juhoafrickej republike, Austr├ílii, ale aj v Maroku, Egypte, Jord├ínsku, ─Źi v┬áamerickej Kalifornii. Ako technicky zauj├şmav├║ realiz├íciu je mo┼żn├ę uvies┼ą aj objekt ├║stavu soci├ílnej starostlivosti v Slati┼łanoch v ─îech├ích, kde sa sol├írnym teplom pokr├Żva 87 % potrieb tepla na k├║renie a pr├şpravu teplej vody v─Ćaka sez├│nnemu z├ísobn├şku tepla o objeme jeden mili├│n stotis├şc litrov vody a spolupr├íci kolektorov s tepeln├Żm ─Źerpadlom.

Výskum, v├Żroba, v├Żvoj

Spolo─Źnos┼ą kladie prvoradý dôraz na kvalitu, v├Żskum a v├Żvoj. Vlastní unikátne zariadenia na meranie kvality selekt├şvnych vrstiev, sol├írnych skiel a v├Żkonov├Żch parametrov kolektorov. Spolupr├íca s dom├ícimi i zahrani─Źn├Żmi univerzitami a v├Żskumn├Żmi ústavmi prin├í┼ía neust├íle zdokona─żovanie v├Żrobn├Żch procesov a v├Żrobkov.

Významnou je aj ┼íkoliaca, poradenská a propaga─Źn├í ─Źinnos┼ą v oblasti aktívneho vyu┼ż├şvania sol├írneho tepla. Spolo─Źnos┼ą je ofici├ílnym ┼íkoliacim partnerom Svetovej banky pre problematiku vyu┼ż├şvania sol├írneho tepla. V z├ípadnej Európe sa slne─Źné kolektory rôznych v├Żrobcov ─Źasto porovn├ívajú pomocou tzv. "v├Żkonovej ceny", ─Źi┼że ceny jednotky z├şskan├ęho tepla vypo─Ź├ştanej ako podielu investi─Źn├Żch n├íkladov k re├ílnemu tepeln├ęmu zisku v definovan├Żch prev├ídzkov├Żch podmienkach. Kolektory spolo─Źnosti┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar s.r.o.┬ása v tak├Żchto porovnaniach umiest┼łuj├║ v┼żdy na najvy┼í┼í├şch prie─Źkach.

─Äal┼íie informácie sú na www.thermosolar.sk┬á

 


Chcete uverejni╗ t˙to sprßvu na Va╣ej strßnke ? Poużite nasledovnř kˇd.

Autor: admin
 

Hodnotenie Ŕlßnku

PriemernÚ hodnotenie: 0
Hlasov: 0

ZvoÁte poŔet hviezdiŔiek:

Vynikaj˙ci
VeÁmi dobrř
Dobrř
Priemernř
Zlř

Możnosti

Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.04 sek˙nd