Neodstavujte baz├ęny - zohrejte si vodu slnkom

PublikovanÚ: 18.08, 2022    TÚma: 

Drastické zdra┼żovanie energií a ich absolútny nedostatok prin├║til ve─żkých spotrebite─żov prehodnoti┼ą doteraj┼íie zdroje a┬áh─żada┼ą nov├ę ├║spornej┼íie rie┼íenia. Ako jedna z mo┼żnost├ş sa automaticky n├║ka overen├Ż zdroj, ktor├Żm s├║ slne─Źn├ę termick├ę kolektory. Tie je mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą na rôznych typoch budov - od mal├Żch rodinn├Żch domov, cez bytov├ę domy, hotely, k├║paliská, penzióny, a┼ż po r├┤zne priemyseln├ę objekty. V z├ísade plat├ş, ┼że termick├Ż syst├ęm sa oplat├ş v┼íade tam, kde je potreba a spotreba teplej ├║┼żitkovej vody. Informuje o tom ved├║ci obchodn├ęho oddelenia THERMO|SOLARU Tom├í┼í Jan─Źa┼Ö├şk.

Rie┼íením je investova┼ą do obnovite─żných zdrojov energi├ş

"V zariadeniach┬á ako sú hotely alebo penzióny sa slne─Źné kolektory vyu┼żívaj├║ najmä na ohrev vody pre sanitárne ├║─Źely (kuchy┼ła, hygienick├ę zariadenia pre host├ş) a na ohrev baz├ęnov. Dobre nadimenzovaný sol├írny syst├ęm na ohrev pitnej vody vie u┼íetri┼ą investorovi aj viac ako 50% n├íkladov na jej ohrev. Predov┼íetk├Żm hotelov├ę wellness a┬ávn├║torn├ę baz├ęny s├║ obrovsk├Żmi spotrebi─Źmi energie a┬ápri s├║─Źasn├Żch cen├ích plynu takmer str├íca ich prev├ídzka ekonomick├Ż zmysel bez podpory ohrevu slne─Źn├Żmi kolektormi. Na druhej strane v┬áobrovskej konkurencii si nemô┼żu hoteli├ęri dovoli┼ą odstavi┼ą svoje wellness slu┼żby," upozor┼łuje T.Jan─Źa┼Ö├şk.

Dodáva, ┼że mo┼żným rie┼íením je investova┼ą do obnovite─żn├Żch zdrojov energi├ş (OZE). Z h─żadiska vstupnej invest├şcie sú pr├íve slne─Źné kolektory jedn├Żm z najlacnej┼í├şch zariaden├ş spomedzi v┼íetk├Żch OZE a pri ohreve vody z├írove┼ł jedn├Żm z najefekt├şvnej┼í├şch.

"Ke─Ć┼że ceny klasických palív vyu┼ż├şvan├Żch v t├Żchto zariadeniach boli v minulosti n├şzke, z ekonomického h─żadiska nebolo komer─Źne zauj├şmav├ę investova┼ą do solárnych syst├ęmov. Dnes je situ├ícia in├í a neust├íly rast cien zemn├ęho plynu a elektrickej energie pom├íha racion├ílnemu hospod├íreniu s energiou. Ak v┼íak potrebujeme ohrieva┼ą len vodu a nie nap├íja┼ą spotrebi─Źe alebo osvetlenie budovy elektrickou energiou, termick├ę kolektory sú st├íle ve─żmi dobrou vo─żbou," vysvet─żuje T.Jan─Źa┼Ö├şk.

Vysoká ú─Źinnos┼ą premeny na teplo

V porovnaní s ostatnými zariadeniami na vyu┼ż├şvanie OZE majú slne─Źné kolektory (najmä ploch├ę) ve─żmi vysok├║ ├║─Źinnos┼ą premeny. Dne┼ín├ę najkvalitnej┼íie v├Żrobky maj├║ maximálnu ├║─Źinnos┼ą viac ako 70 %, re├ílnu praktick├║ ├║─Źinnos┼ą aj cez 50 %. V porovnan├ş s fotovoltick├Żmi (FV) panelmi je to takmer 4-n├ísobne vy┼í┼íia ├║─Źinnos┼ą. Dôle┼żit├Żm faktorom je aj to, ┼że t├íto ├║─Źinnos┼ą sa desiatkami rokov zni┼żuje len minim├ílne, menej ako 2 % za 20 rokov, na rozdiel od FV panelov kde ├║─Źinnos┼ą po 20 rokoch klesne aj o viac ako 20 %.

"─Äal┼íím porovnávac├şm parametrom mô┼że by┼ą ro─Źné výkonov├ę ─Ź├şslo, ktor├ę je jedn├Żm zo z├íkladn├Żch krit├ęri├ş pri v├Żbere tepeln├Żch ─Źerpadiel. Toto ─Ź├şslo hovor├ş o pomere medzi z├şskanou a vlo┼żenou energiou. Zatia─ż, ─Źo v pr├şpade tepeln├Żch ─Źerpadiel sa bav├şme o hodnot├ích na úrovni 3 a┼ż 6, tak v pr├şpade sol├írnych syst├ęmov ide o hodnoty na ├║rovni 50 a┼ż 100," informuje T. Jan─Źa┼Ö├şk.

5 dôvodov pre─Źo zvoli┼ą slne─Źné kolektory od THERMO|SOLARU

Mimoriadne dlhá ┼żivotnos┼ą.┬áSpolo─Źnos┼ą stavia na svojich dlhoro─Źných skúsenostiach v oblasti a┬áv├Żvoja. V├Żrobky spolo─Źnosti THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. maj├║ praxou overen├║ vy┼íe 40 ro─Źn├║ ┼żivotnos┼ą. Takouto spo─żahlivos┼ąou sa nemô┼że v s├║─Źasnosti prezentova┼ą ┼żiadny európsky v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov.
Záruka 12 rokov.┬áO tom, ┼że spolo─Źnos┼ą THERMO|SOLAR si stojí za kvalitou svojich výrobkov sved─Ź├ş aj fakt, ┼że na nich poskytuje záruku 12 rokov. V sú─Źasnosti ide o najdlh┼íiu z├íruku na slne─Źné kolektory na európskom trhu.
Slovenský v├Żrobok.┬áKúpou kolektorov od spolo─Źnosti THERMO|SOLAR ┼Żiar dostáva z├íkazník istotu, ┼że kupuje výrobok, na ktorého v├Żvoji a v├Żrobe sa podie─żaj├║ zamestnanci slovenskej spolo─Źnosti.

Individuálny prístup.┬áTHERMO|SOLAR má individu├ílny prístup ku ka┼żdému z├íkazn├şkovi a je schopný zabezpe─Źi┼ą nielen dod├ívky ┼ítandardn├Żch zost├ív, ale tie┼ż ┼ípecifick├ę rie┼íenia na z├íklade po┼żiadaviek architekta, projektanta alebo koncov├ęho u┼ż├şvate─ża┬á v├Żrobkov.

Výborn├Ż pomer cena/kvalita.┬áAk si zákazník vyberie zariadenie od THERMO|SOLARU, mô┼że ro─Źne uspori┼ą a┼ż 250 eur na ohreve teplej vody a to najmenej v priebehu najbli┼ż┼í├şch 30 rokov, tak┼że m├í teplú vodu po─Źas vä─Ź┼íiny roka prakticky zadarmo.

─Äal┼íie informácie sú na www.thermosolar.sk┬á

 


Chcete uverejni╗ t˙to sprßvu na Va╣ej strßnke ? Poużite nasledovnř kˇd.

Autor: admin
 

Hodnotenie Ŕlßnku

PriemernÚ hodnotenie: 0
Hlasov: 0

ZvoÁte poŔet hviezdiŔiek:

Vynikaj˙ci
VeÁmi dobrř
Dobrř
Priemernř
Zlř

Możnosti

Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.04 sek˙nd