Zima priniesla d├┤raz na kotly na biomasu

PublikovanÚ: 10.01, 2023    TÚma: 

Zima bola tradi─Źne obdobím, ke─Ć sa produkcia najvä─Ź┼íieho slovenského výrobcu slne─Źn├Żch kolektorov- spolo─Źnosti THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., obmedzovala z┬ádôvodu zn├ş┼żen├ęho sezónneho dopytu po jej v├Żrobkoch. Bolo to preto,┬á┬á┼że sneh a┬ámráz sú najvä─Ź┼íím nepriate─żmi in┼ítal├ície slne─Źných kolektorov a┬áaj ich v├Żkon je v zime najni┼ż┼í├ş. Od tohto roka s├║ takéto sezónne v├Żkyvy minulos┼ąou o┬á─Źo sa postaral nov├Ż vlastn├şk firmy a jej vstup do skupiny spolo─Źnost├ş Hargassner. Informuje o┬átom Alfr├ęd Gottas, riadite─ż THERMO|SOLARU.

Ve─żká vä─Ź┼íina produktov sa pred├íva v Európe

"THERMO|SOLAR pôsobí┬á od jari roku 2022 ako ─Źlen skupiny spolo─Źnost├ş Hargassner Holding, nezávislej skupiny výrobcov zariaden├ş na vyu┼żitie OZE, patriacej do vlastn├şctva rakúskej rodiny Hargassner. V Európe s├║ nain┼ítalované desa┼ątis├şce kotlov tejto firmy. THERMO|SOLAR v┬ánej p├┤sob├ş ako dod├ívate─ż slne─Źn├Żch termick├Żch kolektorov pre cel├║ sie┼ą skupiny, ale aj po novom u┼ż aj ako v├Żrobca a┬ádod├ívate─ż niektor├Żch mont├í┼żnych celkov a┬ákomponentov pre sestersk├ę spolo─Źnosti v┬ár├ímci skupiny Hargassner. Do tohto roku sme boli z h─żadiska v├Żroby do zna─Źnej miery sez├│nnou firmou. Ve─żk├í vä─Ź┼íina na┼íich produktov sa pred├íva v Eur├│pe a zima a sneh s├║ pre n├ís probl├ęmom. In┼ítal├ície na┼íich zariaden├ş v zimnom obdob├ş v├Żrazne klesaj├║. Doplnen├şm portf├│lia v├Żrobkov o komponenty pre kotly na biomasu a spojen├şm s kapit├ílovo siln├Żm partnerom sme schopn├ş vyr├íba┼ą na pln├Ż v├Żkon celoro─Źne. Pre matersk├║ firmu navy┼íe nevyr├íbame len komponenty pre nov├ę kotly, ale aj rozv├ídza─Źe a┬ár├┤zne n├íhradn├ę diely," vysvet─żuje A.Gottas.

Dodáva, ┼że zimu okrem toho ┼Żiar─Źania vyu┼żívajú na to, aby naplnili sklady zahrani─Źných z├íkazn├şkov a dobre ich tak pripravili na za─Źiatok bud├║coro─Źnej sezóny. "Toto mnoh├ş v├Żrobcovia kolektorov┬á v┬ás├║─Źasnosti nezvl├ídaj├║. M├íme inform├ície, ┼że u┼ż v tomto roku s├║ dodacie lehoty niektor├Żch konkuren─Źn├Żch firiem nieko─żkomesa─Źné," poukazuje A.Gottas.┬á

Jadrom ostávajú slne─Źné kolektory

Jadrom výroby THERMO|SOLARU sú solárne termické kolektory. Vyr├íbaj├║ v┼íak aj stre┼ín├ę nosn├ę kon┼ítrukcie, mont├í┼żne hydraulick├ę s├║bory a in├ę príslu┼íenstvo k nim. ─Äal┼í├şm produktom, ktor├Ż v tomto roku ve─żmi expanduje, s├║ stre┼ín├ę nosn├ę kon┼ítrukcie pre fotovoltick├ę panely.

"Je mo┼żné, ┼że sme najvä─Ź┼íím slovenským v├Żrobcom tohto sortimentu, ale ak aj nie, medzi najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żrobcov ur─Źite patr├şme. Vyvinuli sme a vyrábame ┼ípecifick├Ż typ tepeln├Żch ─Źerpadiel, ktor├ę ako zdroj energie celoro─Źne vyu┼ż├şvajú slne─Źn├ę kolektory. Tento segment je u┼ż prakticky vypredan├Ż na cel├║ sezónu 2023. ─Äalej sa venujeme v├Żrobe ┼íirok├ęho sortimentu komponentov pre kotly na biomasu, ktor├ę dod├ívame materskej firme. S├║ to nielen rozv├ídza─Źe pre ve─żk├ę syst├ęmy na vyu┼żitie biomasy, ale aj stroj├írske v├Żrobky, ktor├ę sa in┼ítaluj├║ do v┼íetk├Żch vyr├íban├Żch kotlov," kon┼ítatuje A.Gottas.

Pripravuje sa ─Ćal┼íie roz┼íirovanie výroby

V┬á┼Żiari pripravujú ─Ćal┼íie roz┼íirovanie výroby a┬áto v┬ánieko─żk├Żch smeroch. Pri kolektoroch maj├║ pripraven├║ ideu ├║plne nového typu v├Żrobku, ktor├Ż pod─ża dostupn├Żch informácií nikto nevyr├íba.

"V segmente stre┼íných kon┼ítrukcií chceme poskytnú┼ą nové, resp. atypick├ę rie┼íenia pre na┼íich zákazn├şkov. V najbli┼ż┼í├şch rokoch by sme takisto chceli rozbehn├║┼ą v├Żvoj nov├ęho typov├ęho radu tepeln├Żch ─Źerpadiel. Okrem toho ur─Źite pribudn├║ aj ─Ćal┼íie v├Żrobky pre matersk├║ firmu. V├Żrobu priebe┼żne roz┼íirujeme od jari tohto roku a cel├ę to bude prebieha┼ą v dvoch rovin├ích. Pôjde o roz┼í├şrenie v├Żrobnej kapacity v oblasti v├Żroby kolektorov a pr├şslu┼íenstva k nim, ale tie┼ż o prenos┬á ─Ćal┼íej v├Żroby z materskej firmy k n├ím. Tento prenos bude potrebn├ę┬á person├ílne a priestorovo zvl├ídnu┼ą. Bude si to vy┼żadova┼ą aj fyzick├ę roz┼í├şrenie firmy a vybudovanie nov├Żch v├Żrobn├Żch a skladovac├şch priestorov. Bohu┼żia─ż, s├║─Źasn├Ż v├Żvoj na stavebnom trhu hr├í proti n├ím, a preto mus├şme niektor├ę aktivity naviaza┼ą na v├Żvoj cien stavebn├Żch materi├ílov. Zjednodu┼íene povedan├ę, dnes nie je ve─żmi dobr├í doba za─Źa┼ą stava┼ą, nikto v┼íak nevie poveda┼ą, ─Źi ceny bud├║ ─Ćalej st├║pa┼ą, alebo za─Źn├║ aspo┼ł mierne klesa┼ą. S┬át├Żm sa mus├şme vysporiada┼ą," na─Źrt├íva A.Gottas.

Dop─║┼ła, ┼że ak v┼íetko bude prebieha┼ą pod─ża plánu, rady firmy by sa mali roz┼ííri┼ą o 15 a┼ż 20 percent nových zamestnancov vo v├Żrobn├Żch i nev├Żrobn├Żch profesi├ích.

Zlaté ─Źasy odbytu

Spolo─Źnos┼ą bude na─Ćalej pôsobi┼ą pod menom THERMO|SOLAR ┼Żiar. V┬ású─Źasnosti je zna─Źka THERMO|SOLAR najstar┼íím┬á a v bran┼żi najdlh┼íie p├┤sobiacim výrobcom slne─Źn├Żch kolektorov a┬ávstup do skupiny spolo─Źnost├ş Hargassner by mal pozit├şvne p├┤sobi┼ą na posilnenie tohto mena nielen v┬áEurópe.

Pre THERMO|SOLAR je situácia v odbyte v┬ácelej vyspelej Európe priazniv├í. V Ma─Ćarsku pomohlo opätovné spustenie podpory pre sol├írne syst├ęmy a dom├íci trh a┬á─Źeský majú tie┼ż dlhodob├║ podporu. Pom├íha predov┼íetk├Żm projekt Zelen├í dom├ícnostiam, kde in┼ítal├ície podporuj├║ pouk├í┼żky SIEA. By┼ą energeticky aspo┼ł ─Źiasto─Źne sebesta─Źn├Żm sa st├íva v├Żhodou nielen pre krajiny, ale aj firmy a┬áobyvate─żov. Tu je priestor pre ─Ćal┼íí rast v┼íetk├Żch druhov OZE.

Komplexné slu┼żby

Spolo─Źnos┼ą je jediným priemyseln├Żm v├Żrobcom ploch├Żch vákuov├Żch kolektorov, ktor├Żch z├ísadnou prednos┼ąou je ve─żmi dobr├Ż pomer ceny a┬ákvality. THERMO|SOLAR poskytuje na slne─Źné kolektory 12 ro─Źnú z├íruku. Praxou overen├í ┼żivotnos┼ą slne─Źn├Żch kolektorov z┬áprodukcie ┼żiarskej fabriky dosahuje 40 a┬áviac rokov. THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o. je nielen najvä─Ź┼íím slovensk├Żm v├Żrobcom slne─Źn├Żch kolektorov, ale poskytuje aj ─Ćal┼íie slu┼żby a┬áprodukty s├║visiace s┬áOZE. Po─Źas viac ako 40 ro─Źnej existencie vyrobil stovky tis├şc sol├írnych syst├ęmov vyu┼ż├şvan├Żch hlavne na pr├şpravu teplej vody, ohrev vody v baz├ęnoch, vykurovanie, v├Żrobu priemyseln├ęho tepla a in├ę ┼ípeci├ílne ├║─Źely.

┼Żiarske kolektory boli doteraz in┼ítalované v┬átakmer 80 krajinách cel├ęho sveta a┬áto aj na takých extr├ęmnych miestach ako je najvy┼í┼íia hora Nemecka Zugspitze, ─Źi Oh┼łov├í zem v┬áPatagónii. Pracujú napríklad v Nep├íle, Argent├şne, Botswane, Maroku, Om├íne, Juhoafrickej republike, Austr├ílii, ale aj v Maroku, Egypte, Jord├ínsku, ─Źi v┬áamerickej Kalifornii.

─Äal┼íie informácie sú na www.thermosolar.sk┬á

 


Chcete uverejni╗ t˙to sprßvu na Va╣ej strßnke ? Poużite nasledovnř kˇd.

Autor: admin
 

Hodnotenie Ŕlßnku

PriemernÚ hodnotenie: 0
Hlasov: 0

ZvoÁte poŔet hviezdiŔiek:

Vynikaj˙ci
VeÁmi dobrř
Dobrř
Priemernř
Zlř

Możnosti

Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.06 sek˙nd